Туған күніңізбен, Баян Мұқышқызы!

2021 жылғы 5 ақпанда филология ғылымдарының кандидаты, “Bolashaq”академиясының профессоры Ибраева Баян Мұқышқызы өзінің 65 жылдық мерейтойын атап өтті.

Сүйікті оқытушысын және әріптесін туған күнімен құттықтау үшін шет тілдер және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының әр жылдардағы түлектері, Баян Мұқушевнаның әріптестері жиналып, өздерінің сүйіспеншіліктері мен ризашылықтарын білдірді.

Эксклюзивті әндерді жасаушы Бақтияр Төлепбековтың орындауында тек туған күн иесіне ғана емес, барлық қатысушыларға да әсер еткен тамаша ән шырқалды.

Бахтияр Төлепбеков өз инstagram парақшасында Баян Мұқышқызы туралы былай деп жазды:

Ибраева Баян Мұқышқызы – филология ғылымдарының кандидаты, профессор, өмір бойы білім беру саласында жұмыс істеді, ішкі жан дүниесінде болаттай берік өзегі бар нәзік, әсем әйел. ҮЛКЕН ЖЕҢІСТЕРДІҢ КІШКЕНТАЙ АДАМЫ.
ИДЕЯЛАРДЫҢ ГЕНЕРАТОРЫ ЖӘНЕ ЫНТАЛАНДЫРУШЫСЫ . Көптеген оқу құралдарының, мақалалардың авторы, сондай-ақ 3 тілдік сөздіктің авторларының бірі.

“Сізде бірінші әсер қалдырудың екінші мүмкіндігі болмайды” ұранын біз осы кісіден естідік.Оның сөздері жүрекке жылы тиеді, ұмытылмас әсер қалдырады.

Негізгі ерекшеліктері- өте коммуникативті, харизматикалы, торнадо сияқты тоқтаусыз, келе жатқаны дәлізде шыққан дауысынан білінетін адамдар тобына жатады. Кез-келген бөлмені, ұжымды, жиналысты, кешті және мерекені жарықтандырады және жандандырады. Оған бейтарап қарайтын адамдар жоқ, барлығы сүйіспеншілікпен немесе мақтанышпен қарайды.
Адамға жақсы әсер қалдыру қабілеті, достық қарым-қатынасқа адалдығы, әлемге деген шынайы көзқарасы мен өмірге құштарлығы оны таптырмас дос және пікірлес етеді. Фантастикалық болып көрінетін, бірақ әдетте өз уақытынан бұрын болатын кейбір жаңа жобаларды Баян Мұқышқызымен бірлесе бастау үлкен ғанибет.

Баян Мұқышқызы-өмір мен кәсіп Жұлдызы! Ол өмір бойы айналасындағыларға шағын атом зауытының қуатындай қуат таратуда. Энергия жасаушы, шабыттандырушы, жігерлендіруші – Жеке тұлға . Баян Мұқышқызы “Bolashaq” академиясының Шет тілдер кафедрасын нөлден бастап көтерді, оның негізін қалаушы, бірінші жетекшісі және идеялық шабыттандырушысы. Ағылшын тілінде мамандандырылған.
Шет тілін оқыту әдістемесінен, тіл тарихынан, мәдениетаралық коммуникация теориясынан сабақ берген – студенттері оның дәрістерін ұмытпайды, үнемі еске алып отырады. Шет тілі мұғалімдері мен аудармашыларының көптеген түлектерін оқу бітіртіп шығарды. Өз түлектерімен мақтана алатын және осындай мұғалім болғанын мақтан тұтатын мұғалім. Шет тілін оқыту саласында бүкіл қалаға және одан тыс жерлерге танымал тұлға. Ол Түркия мен АҚШ-та да танымал, ол елдерде Баян Мұқышқызы дәріс оқыды. Әріптестері мен шәкірттерінің жүрегінде өшпес із қалдырады.
Ол – дәуір – адам, идея -адам, шығармашылық – адам, педагог – адам. Қоғамдық тұлға.

Instagram желісінен қараңыз: https://www.instagram.com/tv/CK8yAufB9SG/?igshid=1ejjmpqkmbl2t