Жас заңгер – 2022

2022 жылдың 11 ақпанында “Bolashaq” Академиясының заң пәндері кафедрасы Қарағанды облысының Білім басқармасымен бірлесіп Қарағанды қаласы және Қарағанды облысының 11 сынып, лицей, гимназия оқушылары мен колледж түлектері арасында “Жас заңгер-2022” облыстық байқауын өткізді.

Байқау online форматта өтті (ZOOM платформасы).

“Жас заңгер-2022” байқауының мақсаты – заңгерлік білім мен құқықтық мәдениетті насихаттау, заңгерлік ойлау қабілеті мен әлеуетті қабілеті бар талантты және шығармашыл жастарды анықтау және қолдау болып табылады.

Конкурстың міндеттері:

1) болашақ мамандықты – заңгерлікті таңдауға белсенді жәрдемдесу ;

2) дербес ойлаудың шығармашылық қабілеттерін дамыту және өз ойларын ұсыну;

3) жазбаша баяндау дағдыларын дамыту;

4) көпшілік алдында сөз сөйлеу тәжірибесін тұжырымдау ;

5) оқушылар мен педагогтерді құқықтық жалпыға міндетті оқуға тарту;

6) қазіргі өмірде оқитын жастардың құқықтық сауаттылығын арттыру.

Қарағанды қаласы мен Қарағанды облысының 11 сынып оқушылары, лицейлер, гимназиялар мен колледж түлектері арасындағы “Жас заңгер-2020” облыстық байқауының жеңімпазы Айжан Мақашева (Ю-20-1к тобының студенті) құттықтау сөз сөйледі.

Байқау 2 кезеңнен тұрады.

Бірінші тур (сырттай) – “Қазіргі қоғамдағы құқықтың рөлі” тақырыбына эссе іріктеу 2022 жылғы 10 қаңтар мен 7 ақпан аралығында өтті.

Конкурстық комиссия жұмыстарды іріктеу кезінде мынадай критерийлерді басшылыққа алды:

• дербестік, талдау қабілеті;
  • презентация стилі, өзіндік ерекшелігі;
  • сауаттылық;
  • дәлелдеу дәрежесі;
  • автордың эрудициясы.

Екінші тур-қашықтық тур, ZOOM платформасы негізінде 2022 жылғы 11 Ақпанда эссені қорғау түрінде өтті.

2 турға алдын ала іріктеуден өткен 8 қатысушы шақырылды.

Орын жеңімпаздары келесідей анықталды:

Конкурс қорытындысы бойынша:

1 орын “Bolashaq” академиясы ректорының “Bolashaq” Академиясының бірінші курсында тегін оқуға гранты Гвалия Леванға бұйырды.

“№63 жалпы білім беретін мектеп”коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Ғылыми жетекшісі: Кулмуханова Р. Ж.

2 орынбірінші курста оқу ақысына 50% жеңілдік – Гантумур Армангул – №23 ресурстық мектеп.

Ғылыми жетекшісі: Күлтебай Ағыбай Болатбекұлы.

3 орыноқу ақысын төлеу бойынша бірінші курста 25% жеңілдік – КММ-мектеп “Лицей 9” Жолдасова Асем Бахтиярқызы.

Ғылыми жетекшісі: Жанабаев Данияр Кунакбаевич.

Ғылыми жетекшілер алғыс хаттар алды.