XXI ҒАСЫРДАҒЫ КӨПМӘДЕНИ БІЛІМ БЕРУДІҢ ӨЗЕКТІ МӘСЕЛЕЛЕРІ ” АТТЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҒЫЛЫМИ-ӘДІСТЕМЕЛІК СЕМИНАР

Мәскеу – Қарағанды, 18 ақпан 2022 жыл

Семинар ұйымдастырушылары:
Ресей халықтар достығы университеті Медицина институтының орыс тілі кафедрасы (Мәскеу қ., Ресей Федерациясы);

“Bolashaq” академиясының гуманистік педагогика орталығы (Қарағанды қ., Қазақстан Республикасы).

Сөз сөйлеу регламенті:
баяндама-20 минутқа дейін, хабарлама – 3-5 минут.

Әдістемелік семинардың жұмыс тілі-орыс.

Семинар Microsoft Teams платформасында онлайн форматта өткізіледі.

Семинар жұмысының басталуы – 12.30 (Мәскеу уақыты).

СЕМИНАР БАҒДАРЛАМАСЫ
БІРІНШІ БӨЛІМ: баяндамашылардың сөз сөйлеуі

Бақтыбаева Аннель Тлмағамбетқызы, тілдік пәндер кафедрасының меңгерушісі (ҚазҰМУ, Қазақстан). “Орыс тілін оқыту үдерісіндегі ұлттық әзіл ерекшелігін есепке алу”

Гостева Юлия Николаевна, педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент, Орыс тілі институты (Ресей, РХДУ) орыс тілі кафедрасының доценті. “Негізгі жалпы және жоғары кәсіби білім беру кезеңінде тілдік білім беруді жаңартудың өзекті бағыты ретінде білім алушылардың монологиялық және диалогтік сөйлеуін дамыту”

Диқанбаева Сара Әлкейқызы, филология ғылымдарының кандидаты, ЖББ кафедрасының профессоры, (“Bоlashaq” Академиясы, Қазақстан) “Лагерь прозасының лексикасы: ГУЛАГ өмірінің әлеуметтік нышандары”.

Цой Алла Александрова, педагогика ғылымдарының докторы, тілдік пәндер кафедрасының доценті, (ҚҰМУ Қазақстан) “Қазіргі жағдайда орыс тілін ана тілі ретінде оқытудағы педагогикалық технологиялар”.

Кульпеисова Тамара Сакежановна, филология ғылымдарының кандидаты, “Орыс тілі және мәдениеті” кафедрасының доценті (ҚарТУ, Қазақстан).

Бирюкова Юлия Николаевна, педагогика ғылымдарының кандидаты, орыс тілі институтының орыс тілі кафедрас ының доценті (РХДУ, Ресей) “Шетелдіктерді орыс тілін оқытудағы этнометодиканың принциптері”.

Баймамыров Серікқазы Амангазыұлы, “Орыс тілі және мәдениеті” кафедрасының оқытушысы (ҚарТУ, Қазақстан) “Кәсіби тілдік тұлғаны қалыптастырудағы сәулеттік тезаурустың маңызы”.

Татаренко Татьяна Дмитриевна, тілдік пәндер кафедрасының доценті (ҚазҰМУ, Қазақстан). “Жоғары медициналық мектепте студенттерді оқыту мен білім беруді цифрландыру тәжірибесі”

Екінші бөлім: “Оқушылардың көп мәдениетті құрамымен мектептер мен ЖОО-ларда орыс тілін оқыту тәжірибесінен” дөңгелек үстелі

Ғылыми-әдістемелік семинардың мақсаты мен міндеттері

Ғылыми-әдістемелік семинар келесі мақсаттарда өткізіледі:

• ХХІ ғасырдағы көпмәдениетті мектепте орыс тілін оқытудың өзекті мәселелерін іске асырудың бірыңғай тәсілдерін қалыптастыру.
  • жалпы білім беретін мектепте орыс тілін оқытудың заманауи әдістемелерінің трансферін іске асыру арқылы орыс тілі мұғалімдерінің кәсіби құзыреттіліктерін жетілдіру – ;

Дөңгелек үстел ғылыми-әдістемелік семинар аясында оқушылардың көпмәдениетті құрамы бар мектептерде орыс тілін оқытудың заманауи әдістерін қолданатын мұғалімдердің кәсіби тәжірибесін жинақтау және тарату мақсатында ұйымдастырылды.

Жұмыс тілі – орыс тілі.

Ғылыми-әдістемелік семинар жұмысын ұйымдастыру

Ғылыми-әдістемелік семинарға қашықтықтан қатысу үшін өзінің байланыс деректерін (Т .А. Ә., жұмыс орны, лауазымы, электрондық мекенжайы) көрсете отырып, өтінімді ресімдеу және оны мынадай электрондық мекенжайларға жіберу қажет: arzumanova-ra@rudn.ru , biryukova-yun@rudn.ru

Семинарға қатысушыларды тіркеу және ғылыми іс-шараларға шақыру қатысушының Microsoft Teams бейнеконференцияға шақыру сілтемесін электрондық поштаға (өтінімде көрсетілген) жіберу арқылы жүзеге асырылады. Интернет байланысының сапасын арттыру үшін барлық қатысушыларға жеке компьютерлерде немесе басқа гаджеттерде Microsoft Teams платформасын орнатқан жөн.

Ұйымдастыру шығындары

Ғылыми-әдістемелік семинарға қатысу тегін.

Ғылыми-әдістемелік семинарға қатысушының сертификаты, алғыс хат өтінімде көрсетілген электрондық мекенжайға бір ай ішінде тегін жіберіледі.

Байланыстар:

Егер сізде ғылыми-әдістемелік семинарға қатысуға байланысты сұрақтарыңыз болса, Ұйымдастыру комитеті мүшелерінің электрондық поштасына хат жіберу арқылы оларды қоя аласыз:

Раиса Аркадьевна Арзуманова (Рудный, Мәскеу қ.): arzumanova-ra@rudn.ru

Юлия Николаевна Бирюкова (РУДН, Мәскеу қ.): biryukova-yun@rudn.ru

Бокижанова Ғалия Қасқарбекқызы (“Bolashaq” Академиясы, Қазақстан Республикасы): bokizhanovag@gmail.com

Бақтыбаева Аннель Тлеумағамбетқызы (ҚазҰМУ, Қазақстан Республикасы): baktybayeva.a@kaznmu.kz