«БОЛАШАҚ РЕСПУБЛИКАСЫ» СТУДЕНТТЕРДІҢ ӨЗІН-ӨЗІ БАСҚАРУЫ ҰЙЫМЫ

«Болашақ Республикасы» 1999 жылы құрылған

Оның алғашқы президенті «Құқықтану» мамандығының студенті Ержан Егембердиев болды. Келесі президент Анна Борисовна Ярыгина болды. Сол кездегі «Болашақ» Қарағанды актуалды білім беру институтында оның төрағалығымен студенттерге мемлекеттік қызмет, заң және құқық саласындағы біліктіліктерін арттыратын мемлекеттік қызмет мектебі және «AREХ» және «Liberal-Demokrat» екі саяси партиялары жұмыс істей бастады.

2018 жылы Президент сайлауы өтті, онда «Қазақ тілі Әдебиеті» білім беру бағдарламасы студенті Бексұлтан Мағрупжан жеңіп шықты, ал 2019 жылы жаңарған және ребрентацияланған «Болашақ» Студенттік Республикасының алғашқы Президенті ұлықтау салтанаты өтті, Үкімет құрылды және Министрлер Кабинеті жиналды. «Болашақ» Студенттік Республикасының Премьер-Министрі лауазымын «Шет тілі: екі шет тілі» білім беру бағдарламасы студенті Жанабаев Данияр Көнекбайұлына табысталды.

«Болашақ» Студенттік Республикасында «Республика Кеңесі» студенттік өзін-өзі басқарудың жоғарғы заң шығарушы органы жұмыс істейді, оған «Bolashaq» академиясының барлық білім беру бағдарламаламасынан 15 студент мүшелік етеді.

«Болашақ» Студенттік Республикасы, тәуелсіз («Болашақ» Академиясының студенттік өзін-өзі басқару аясында) студенттердің ерікті, демократиялық, құқықтық, зайырлы бірлестігі болып табылады.

«Болашақ «Студенттік Республикасы Конституциясының» 1-бабы

«Студенттік Республиканың» негізгі мақсаты:

• Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес «Болашақ» академиясы студенттерінің құқықтарын қорғау,

• олардың әлеуметтік-экономикалық және мәдени-адамгершілік қасиеттерін дамыту

• Көшбасшылық қасиеттерді және Қазақстан Республикасының болашақ менеджмент класын тәрбиелеу.

Академия студенттерінің белсенді азаматтық ұстанымын арттыру.

Студенттік Республиканың мүмкіндіктері:

· Мақала жазу, ғылыми жұмыстар, жобалар, стартаптар жазу

· Бизнес-жобаларды жазу

· Республикалық және халықаралық жарыстарға қатысу

· Шахмат шеберлігін дамыту

· Тегін фитнес залы және бассейн

· Конференциялар мен байқаулар, форумдар мен саммиттер ұйымдастыру тәжірибесі

· Студенттің ішкі әлеуетін ашу, белсенді азаматтық тұлға қалыптастыру

· Академияның барлық алқалы органдарында қатысу

· Әртүрлі іс-шараларға шетелге сапарларға шығу

· Жатақханаға студенттерді орналастыру немесе шығару

· Ректорлық қордан белсенді студенттерді марапаттау

МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТІ (ҮКІМЕТ)

«СТУДЕНТТІК РЕСПУБЛИКА БОЛАШАҚ»

1. Мағрупжан Бексұлтан Шәкәрімұлы студенті. К-17-1 – «Болашақ» Студенттік Республикасының Президенті.

2. Жаңабаев Данияр Көнекбайұлы ИН-16-1 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Премьер-Министрі.

3. Жұматаев Ерасыл Ерболұлы Ю-18-2 тобының студенті – Құқықтық және саяси мәдениет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес министрі. «Болашақ» студенттік республикасы премьер-министрінің бірінші вице-премьері.

4. Ахметова Дана Дәуренқызы ИН-18-1 тобының студенті – ғылым және академиялық саясат министрі. «Болашақ» Студенттік республиканың екінші вице-премьері.

5. Мерденов Арман Елюбайұлы Ю-18-2 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік республиканың Жоғарғы сотының төрағасы.

6. Алимбаев Айдана Даниярқызы ИН-18-1 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Байланыс және коммуникация министрі.

7. Асанова Мадина Қайыпқызы ФМ-18-5 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Денсаулық Сақтау министрі.

8. Төлеуқұл Ақерке Бадатқызы ФМ-18-3 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Спорт және Туризм министрі.

9. Мұхамеджанов Әділ Дәулетұлы ИН-19-1 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Ағарту ісі министрі

10. Сұлтанова Аяжан Ермекбайқызы ИН-19-2 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Мәдениет министрі.

11. Кисина Зарема Жанболатқызы F-18-1 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының студенттер құқығын қорғау жөніндегі Президентің құқыты уәкілі (студенттік омбудсмен).

12. Бекдосова Камила Жанатқызы ИН-18-1 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Сыртқы істер министрі.

13. Сейлов Сәкен Нұрғалиұлы Ю-18-2 тобының студенті – «Болашақ» Студенттік Республикасының Бас прокуроры.

Мы вам перезвоним