” Тілдерді білу-мәдениетаралық коммуникация негізі” бағыты бойынша СҒЗЖ республикалық конкурсының ЖОО ішіндегі кезеңінің конкурсанттарымен әңгімелесу

2022 жылғы 14 ақпанда СҒЗЖ республикалық конкурсының ЖОО ішіндегі кезеңінің қатысушылары сараптау комиссиясының мүшелерімен сұхбаттасты. Биыл Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасынан бес студент қатысты:

1) Амантаева Аяна (ИН-19-2 тобы) – “Лингвистикадағы түс білдіру” (ғылыми жетекшісі – фил. ғ. к., профессор Оразғалиева Г. Ш.)

2) Горюнова Александра (ИН-19-1 тобы) – “Ағылшын тілінің жаһандануымен қатар тілдік өлімнің процесі мен себептерін талдау” (ғылыми жетекшісі-гуманитарлық ғылымдар магистрі, аға оқытушы Марышкина Т. В.)

3) Ермек Толғанай (ИН-18-2 тобы) – ” Қазіргі ағылшын тіліндегі TO take етістігінің кең мағынасы (көркем және ғылыми-көпшілік әдебиеттер материалында)” (ғылыми жетекшісі – фил.ғ.к., доцент Ан Е.Д.)

4) Султанова Аяжан (ИН-19-2 тобы) – “The Ellen DEGENERES SHOW FOR TEACHING the phonetics OF the ENGLISH LANGUAGE” (ғылыми жетекшісі – гуманитарлық ғылымдар магистрі, аға оқытушы Марышкина Т.В.)

5) Таймазова Седа (ИН-19-1 тобы) – “THE CONNECTION BETWEEN LANGUAGE LEARNING AND ONLINE POPULAR CULTURE” (ғылыми жетекшісі – педагогика ғылымдарының магистрі, аға оқытушы Абдрешева М.К.).

Комиссия құрамына шет тілдері және МК кафедрасының меңгерушісі, PhD, доцент, Газиханова Жанар Газизовна, филология ғылымдарының магистрі, аға оқытушы, Калижанова Анна Николаевна және жоғары санатты ағылшын тілі мұғалімі, педагог-зерттеуші, 2-курс магистранты Сердалинова Сая Химиевна кірді.

Әңгімелесу конкурсқа қатысушы студенттер сараптамалық комиссия мүшелерінен барынша мүмкін болатын практикалық кеңестер мен ұсынымдар алуы, сондай-ақ ұсынылған жұмыстар бойынша ескертулерді ескеруі үшін күндізгі форматта өтті. Бұл байқаудың мақсаты-студенттердің ғылыми-зерттеу дағдыларын дамыту болғандықтан, комиссия қатысушылардың назарын жұмыстарды дайындауға қатысты барлық нюанстарды, техникалық, академиялық адалдықты, тақырыптарды одан әрі әзірлеу үшін әлеуетті және әлемдік ғылымға қосқан үлесті қоса алғанда, барлық талаптарға сәйкестікті ескеру қажеттігіне аударды.

Сараптамалық комиссия Ермек Толғанайдың жұмысын мұқият пысықталған, іс жүзінде маңызды және студенттің ғылыми әлеуетін ашуға әсер еткен жұмысы деп бөледі.

Сараптама комиссиясы Таймазова Седа мен Султанова Аяжан жұмыстарының ғылыми-зерттеу әлеуетін атап өтіп, осы студенттердің қосымша зерттеулер жүргізуін талап етеді.

Сараптама комиссиясы Горюнова Александраның жұмысын Қазақстан Республикасының ұлттық тіл саясатын дамытуға және танымал етуге қосқан үлесі үшін пайдалы деп табады.

Сараптама комиссиясы студент Аяна Амантаеваның жан-жақты зерттелген түрде көрінетіндей тақырыптағы ғылыми жаңалықты анықтаудағы еңбегін атап өтіп, оның зерттеуін кеңейтуді сұрайды.

” Тілдерді білу-мәдениетаралық қарым-қатынастың негізі” бағыты бойынша сараптама комиссиясының мүшелері СҒЗЖ республикалық конкурсының ЖОО ішіндегі кезеңі өтті және оны барлық қатысушылар үшін пайдалы өтті деп санайды, бірақ ұсынылған жұмыстардың әрқайсысы жетілдіруді қажет ететіндіктен олардың ешқайсысын келесі кезеңге жібермеу туралы бірауыздан шешім қабылдайды.

СҒЗЖ республикалық конкурсының жоғары оқу орны ішіндегі кезеңінің түпкілікті қорытындылары және жеңімпаздарға наградаларды бөлу туралы 2022 жылғы 25 ақпанда салтанатты түрде жарияланатын болады.

Сараптама комиссиясы “Тілдерді білу-мәдениетаралық қарым-қатынастың негізі” атты халықаралық конференцияға қатысушыларға және олардың ғылыми жетекшілеріне ғылыми салаға қатысқандары үшін алғыс білдіреді және алдағы уақытта да жеңістер тілейді.