Гранттық жоба қызметкерлерінің Беларусь Республикасына сапары

2020 жылдың 18-19 ақпанында “лингвомәдени компоненті бар биологиялық терминдердің Үш тілді сөздігін жасау” гранттық жобасы аясында профессор Ибраева Б. М. және доцент Ишмуратова М. Ю. Беларусь Янки Купалы атындағы Гродненск мемлекеттік университетінің “Университет-озыңқы даму аумағы”атты Халықаралық ғылыми – практикалық конференциясының жұмысына қатысты. Олар”Биологияны оқыту үшін электронды Үш тілді сөздік құру” тақырыбында баяндама жасады. Мақала авторлары жоғарыда аталған ғалымдардан басқа, ғалым-зерттеушілер А. Н. Қалижанова. және Марышкина Т. В.

Өз презентациясында Маргарита Юлаевна мен Баян Мукушевна қатысушыларды ҚР Ғылым комитеті қаржыландыратын гранттық тақырыптағы жұмыс нәтижелерімен таныстырды. Сөз сөйлеуді ти аудиториясын осы мәселе бойынша пікірталас тудырды. Беларусь жоғары оқу орындарының әріптестерін Қазақстандағы үш тілді қызықтырды, әсіресе жаратылыстану-ғылыми цикл пәндерін ағылшын тілінде оқыту. Сөз соңында Б. М. Ибраева мен М. Ю. Ишмуратова дискке жазылған сөздіктердің электронды нұсқасын сыйға тартты. Сөздіктің қағаз және электрондық нұсқалары университет кітапханасына берілді.