#Abai175: «Bolashaq» Академиясы челленджді жалғастырды

Тамыз айында Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл толады.

2019 жылы Абай шығармаларынан үзінділер оқу эстафетасы басталған еді.

“Ляйлим есімді мектеп оқушысы ұсынған бұл акцияға қатысып, Мен бастаманы қолдаймын. Бұл акция көптеген оқушылар мен ересек адамдарға, соның ішінде әлемдік деңгейде танымал адамдарға қатысты, бірнеше айға созылды.

Осының арқасында бүкіл Қазақстан Абайдың мұрасын қайта зерттеді. Бұл-Абайға деген құрмет және балаларды тәрбиелеудің тиімді тәсілі. Осы жылы ақынның мерейтойы құрметіне Абай өлеңдерінің челлендж оқуы жаңаша жанданады деп үміттенемін. “- деп атап өтті Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев.

“Bolashaq” академиясы челленджге қосылады. Заң пәндері кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы мен “құқықтану” білім беру бағдарламасының студенттері Ұлы Абайдың шығармаларын орындап, эстафетаны Педагогика және психология кафедрасына табыстайды.

“Болашақ” бағдарламасының түлегі Шынар Шәкен. Ол Абайдың өлеңін оқып, роликтерді желіге шығаруды ұсынды. 9 жасар оқушы Ләйлім-Шырақ Астанадан эстафетаны Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевқа бергеннен кейін акция танымалдыққа ие болды. Президент жастарды ғылымға, білімге, мақсаттарға жетуге шақыратын “Ғылым таппай мақтанба” өлеңінен үзінді оқыды. Одан кейін эстафетаны ғылым және білім министрі Асхат Аймағамбетовке, Мәдениет және спорт министрі Ақтоты Райымқұловаға және әлемге танымал талантты әнші Димаш Құдайбергенге тапсырды.

Сондай-ақ, челленджге Білім министрі Асхат Аймағамбетов пен Ақпарат және қоғамдық даму министрі Дәурен Абаев қатысты. “Абай Құнанбаевтың 175 жылдығына орай өлең оқу эстафетасын Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Кемелұлы Тоқаевпен қабылдады. Ұлы Абай жастардың білім алуы мен ғылымын игеруі мәселелеріне ерекше назар аударды. Біздің ата-бабамыз Абай әрбір адамды, ең алдымен өзіне және өз біліміне ғана үміттенуге шақырады”, – деп атап өтті А. Аймағамбетов.