«Тұлға Плюс» психологиялық клубының отырысы

“Тұлға Плюс” психологиялық клубының кезекті отырысы 18 қарашада өтті және “адамның психикалық дамуы мен энергетикасының концепциясы, оның жан өмірінің феномендері” деген барлық мүдделі мәселелерді біріктірді.

Клуб президенті Фрида Ротань: «әрбір адам өзін “бәрінен де жақсы” деп санағанын, не “бәрінен де жаман” деп санағанын, басқаша айтқанда, өзі туралы жалған (немесе ойлап тапқан) көрініс болып табылатын кешенге ие бола алатынын атап өтті.

Мадина Әбеуова (3 курс студенті) кешендерді зерттеу негіздері а. Адлердің толық емес кешенін зерттеуді алдын ала анықтаған швейцариялық ғалым К. Г. Юнгтың аналитикалық психологиясына негізделгенін атап өтті.

Эго-австриялық психолог пен психиатр А. Адлер адамның жеке зиянын сезіну ретінде толық емес комплексті студентті анықтап, бекітеді.

Бірінші курс студенті Дильназ Назарованың адамның рухани өмірінің феномені ретіндегі кешендер туралы теориялық зерттеуі жарқын ғылыми дебют болды.

Дильназ “артықшылыққа ұмтылу” кешені психиканың қорғаныс механизмі болып табылатынын атап өтті.

Сонымен қатар, Дильназ өзінің іс-әрекетіне үнемі қарап, өз қателіктерін талдай алатын тұлғаның психологиялық реакциясын білдіреді.

Біздің түлектеріміз Анна Қазбекова мен Таисия Бабаева Эдиповтың электр кешені мен кешенінің (онтогенездің балалар және ювеналды кезеңінде) мазмұны мен салдары туралы қызықты әрі еркін ой бөлісті.

И. Эльрих өзінің теориялық ойының логикасымен баланың отбасында туылу тәртібі тұлғаның дамуы мен қалыптасуына әсер ете отырып, шешуші мәнге ие екенін дәлелдеді.

Кездесу соңында “тұлға Плюс” психологиялық клубының президенті Фрида Ротань кешендер толық емес екенін атап өтті. Олар қандай да бір жеке кедергілер бар екенін еске салады. Бірақ сонымен бірге-бұл ұлы талпыныстарға ынталандыру және табысқа жетудің жаңа мүмкіндігі.