“Қаржы” кафедрасының ПОҚ және ректордың on-line кездесуі”

2020 жылдың 21 сәуірінде “Bolashaq” академиясының ректоры, ф.ғ. к., профессор Қ. Н. Меңлібаевтың “Қаржы” кафедрасының және қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессорлық – оқытушылық құрамымен онлайн – кездесуі өтті.
Онлайн кездесу Skype бағдарламасын қолдану арқылы өтті.
Ректор кездесуге қатысушыларды құттықтап, іс-шараның регламентін белгіледі.

Өткен айда кафедра оқытушыларымен оқу материалдарын MOODLE бағдарламасына көшіру бойынша үлкен жұмыс жүргізілді. Кафедра барлық бакалавриат және магистратура пәндері бойынша мазмұнды толтырды. “Енді, – деді ректор, – контенттің сапасына көңіл бөліп, оны бейнематериалдармен, схемалармен және басқа да материалдармен толықтыру қажет”.
Осы жұмыстың қорытындысы бойынша Академияның барлық кафедралары қашықтықтан оқыту түрінде жұмыс істеу мүмкіндігін және іскерлігін көрсетті.

Пәндер бойынша контентке дәріс материалдары, семинарлық және практикалық сұрақтар мен тапсырмалар, өз бетінше оқуға арналған материалдар, Бақылау сұрақтары мен тесттер кіреді.

MOODLE платформасы “Қаржы” БҚ бойынша бакалавриат пен магистратура материалдарына қол жеткізуге мүмкіндік береді.

Сонымен қатар, кәсіптік бағдар беру мәселелері талқыланды. Онда осы сұраққа жауапты аға оқытушы А. З. Апеева атқарылған жұмыс туралы ақпаратпен бөлісті.

Өндірістік тәжірибені өткізу бойынша ақпаратты осы сұраққа жауапты аға оқытушы Усувалиева З. К. ұсынды. Ф-16-2 есептер жасау бойынша жұмыс жүргізілді және 2020 жылдың 22 сәуірінде Skype бағдарламалық жасақтамасын қолдану арқылы есептерді қорғау жүргізілетін болады.
Сондай-ақ, ага өткізу мәселесі талқыланды. Күні бұрын сырттай оқу бөлімінің эдвайзері Н. С. Дарибекова сырттай оқу бөлімінің студенттеріне интернет пен веб-камераларға шығу туралы ақпарат берді. Деректер қорытындысы бойынша студенттердің 40% – да қажетті жабдықтар мен аксессуарлар жоқ.

Күндізгі және сырттай оқу бөлімінің түлектері (қызыл дипломға кім үміткер) дипломдық жұмыстарды қорғауы тиіс.
Кафедра меңгерушісі. А. С. Дарибекова, сырттай оқу бөлімінің студенттері үшін кафедра 25 сәуірде Skype бойынша алдын ала оқытылатынын атап өтті.
Бұл кездесу аяқталды. Ректор оқытушыларға алғысын білдіріп, денсаулық және табыс тіледі.