Профессор И.Ш. Борчашвилидің редакциясымен ҚР Қылмыстық кодексіне жаңа комментарийдің тұсаукесері өтті

Осы жылдың 18 ақпанында Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінде профессор И. Ш. Борчашвилидің редакциясымен ҚР Қылмыстық кодексіне ыңғайластырылған жаңа комментарийдің тұсаукесеріне арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінің профессоры Дулатбеков Нурлан Орынбасарович құттықтау сөз сөйледі.

Біздің академиядан заң пәндері кафедрасының профессорлары Қабжанов А. Т., Рысмағамбетова Г.М. және Әбдіжами А. Ж. қатысты.

Ақылбек Тайболатұлы Қабжанов дөңгелек үстелдің бірінші бөлімінде “Қазақстан Республикасында қылмыстық жазаны жетілдірудің мәселелері мен перспективалары” тақырыбында баяндама жасады.

Іс-шараның екінші бөлімі профессор И.Ш. Борчашвилидің өзі таныстырған және түсіндірген ҚР ҚК жаңа түсіндірмесінің тұсаукесеріне арналды.

Іс-шараның өзі YouTube-те тікелей эфирде көрсетілді. Бұл өте технологиялық және ыңғайлы болып табылады. Іс-шарадан кейін бірден сілтемелер таратылды және барлығы өткен іс-шараны бейнежазба режимінде көруге мүмкіндік алды.

Айта кету керек, түсініктеменің қазіргі редакциясы терең талдаумен және монографиялық презентация стилімен ерекшеленеді, бұл басқа ұқсас басылымдардың фонында тиімді көрінеді. Түсініктемелер үш томнан тұрады және Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің барлық баптарын толық түсіндіруді қамтиды. Пікірлер қазақ және орыс тілдерінде шығарылды.

Мұндай басылым қылмыстық заңнаманы қолдану практикасына жемісті әсер ететініне және біздің студенттерге қажетті заңнаманы зерделеу кезінде қол жетімді көмек көрсетете алатындығына сенгіміз келеді.

Осы мүмкіндікті пайдалана отырып, дөңгелек үстелдің ұйымдастырушылары тарапынан ректор Н.О. Дулатбековке, заң факультетінің деканы А.М. Серікбаевқа және Е. А. Бөкетов атындағы ҚарУ-дың басқа да әріптестеріне өте жақсы өткізілген іс-шара үшін алғыс айтқымыз келеді және жоғары оқу орындары арасындағы ынтымақтастық одан әрі жемісті болады деген үмітімізді білдіреміз!