“Біз – Қарағандылықтар”диалог алаңына қатысушы оқытушылардың пікірлері

2024 жылғы 26 наурызда “Bolashaq” Академиясында Қарағанды қаласының “Урбанистика орталығы” ЖМ өкілдерінің бірі сәулетші Алексей Волошинмен кездесу өтті.

Алексей Геннадьевич қаланың тарихы, оның қалыптасу кезеңдері, Урбанистика орталығы мамандарының Қарағанды өміріне қосқан үлесі туралы айтып берді.

Кездесу қызу, жанды және қызықты түрде өтті. Спикер тыңдаушыларды қызықтырған сұрақтарға сауатты жауап берді.

Урбанистика орталығы шынымен де сүйікті қаланың көріктілігі, демек эмоционалды ортасын жақсарту үшін көп жұмыс жасады. Қаланың жайлылығы мен даму үдерісі ғана емес, сонымен қатар көрнекі орта адамның денсаулығы мен дамуына елеулі әсер ететіні дәлелденген.

Біздің қаламызда біздің өмірімізге күнделікті қуаныш сыйлайтын адамдар болғаны өте ғанибет.

Біз әлі де талай рет кездесіп, қаламыз туралы көбірек білеміз деп үміттенеміз.

Фармацевтикалық пәндер кафедрасының доценті, биол.ғыл. к., Г. Д. Құрбанова

Қала құрылысы мен урбанистиканы ұйымдастыру мәселелерімен байланысты жалпы білім беру пәндері кафедрасы ұйымдастырған іс-шараға шақырыла отырып; сәулетші Алексей Волошинмен кездесті, ол өзінің импровизацияланған дәрісінде Қарағанды қаласының композициялық құрылымын жақсартуға қатысты өз ұстанымын дұрыс баяндады, онда ол өзінің көзқарасы мен мәселенің ерекшелігін, соның ішінде бейнелеу формалары мен көркем композициялар арқылы қалалық сәулет стилизациясының сыртқы формаларын жақсартудың түрлік шешімдерін типологиялауды көрсетті.

Кездесудің барлық ұйымдастырушылары мен белсенді қатысушыларына алғысымды білдіргім келеді және оларға шығармашылық табыстар мен ұшқыр қиялдар тілеймін.

ЖББ кафедрасының аға оқытушысы С.Ю. Смирнов