Томск мемлекеттік университетіне 143 жыл

1988 жылдан 1994 жылға дейін “Bolashaq” академиясының заң пәндері кафедрасының меңгерушісі Қабжанов Ақылбек Тайболатұлы Ұлттық зерттеу Томск мемлекеттік университетінің философия факультетінде оқыды.

Кабжанов А.Т., з.ғ.к., “Bolashaq” академиясының профессоры:

Бүгін, мені білім нәрімен сусындатқан ЖОО-ның құрылған күні, Бүкіләлемдік желінің мүмкіндіктерін пайдалана отырып, туған Alma Mater-ді құттықтағым келеді.

143 жыл бұрын, 1878 жылы 28 мамырда Ресейдің барлық азиялық бөлігінде Білім, ғылым және мәдениетті дамыту үшін Орал төңірегінде университет құрылды және бұл миссия абыроймен жалғасуда. Университеттің құрылуы Сібірдің, бүкіл елдің дамуындағы тарихи маңызды белес болып табылады, сондықтан университеттің туған күні жыл сайын Ресей ғылымы мен білімі үшін маңызды оқиға ретінде атап өтіледі.

Томск мемлекеттік университеті қазіргі уақытта ТОП – 300 “Әлемнің үздік университеттері” және ТОП – 10 “Ресейдің жетекші университеттері”қатарына кіреді.

Осы айтулы оқиғаға байланысты барлығыңызды Alma Mater-дің туған күнімен шын жүректен құттықтаймын және сіздердің әрқайсыңызға, құрметті әріптестер, қымбатты түлектер мен студенттер, асқақ армандарыңыз бен алға қойған мақсаттарыңызға қол жеткізулеріңізге телегей табыстар, шынайы сәттілік пен зор денсаулық, мықты білім мен ұлы жаңалықтар, елеулі жеңістер мен бақытты оқиғалар тілеймін.

Барлық басшыларға, әр деканатқа, барлық оқытушыларға, барлық студенттерге, олардың ата-аналары мен достарына шын жүректен денсаулық, сенімділік, өз еңбектерінде мақсаттылық пен табандылық тілеймін. Әр күн сайын жан-дүниелеріңіз құнды біліммен, жақсы кеңестермен, көңілді әңгімелермен, лайықты табыстармен, жарқын сәттермен және бақытты күлкілермен нәрлене түссін. Өз университетіңізді жақсы көріңіз, өйткені ол сізге жарқын болашаққа жақсы жол ашады.