Туған күніңмен, “Болашақ”!

Құрметті достар! Бүгін, 25 қыркүйекте “Bolashaq” Академиясына 25 жыл толады!”

Bolashaq” академиясы ” жекеменшік мекемесі-Қазақстанның алғашқы жекеменшік жоғары оқу орындарының бірі, білім беру қызметтері нарығында 1995 жылдан бастап 2007 жылға дейін жұмыс істейді, оны ірге тасы қаланған кезде Қарағанды “Болашақ” өзекті білім беру институты, 2007 жылдан 2015 жылға дейін Қарағанды “Болашақ”университеті деп атаған.

Институт 1995 жылдың 25 қыркүйегінде құрылды, 2007 жылдың 18 маусымында ЖОО өзінің мәртебесін өзгертті және Қарағанды “Болашақ” университеті болып өзгертілді, 2015 жылдың 4 тамызынан бастап ЖОО академиясы деп аталды. 23 мамыр 2019 ж. ЖОО атауын ” ЖМ “Bolashaq” академиясы деп өзгертті.

Академиядағы оқу процесі оқытудың инновациялық технологияларының қолданылуымен, оқытудың барлық процесін ақпараттандыру және компьютерлендіру арқылы жүзеге асырылады.

Студенттерге орталықтандырылған оқытуды енгізу  Білім және ғылым саласындағы жаңа тұжырымдамаларды қолдану, электрондық оқыту құралдарының қорын құру және үнемі толықтыру негізінде жүзеге асырылады.

Қазіргі уақытта жоғары оқу орны қызметінің тиімділігін бағалауда түлектердің талап етілуі және жұмыс берушілердің олардың кәсіби сапасына қанағаттануы түйінді деп табылады.

“Bolashaq” академиясы түлектерді жұмысқа орналастыру мәселесіне ерекше назар аударады. Бүгінгі таңда түлектердің жұмысқа орналасу пайызы және орташа жалақысы ҚР Білім және ғылым министрлігі “Атамекен” ҰКП – мен бірлесіп жүргізетін білім беру бағдарламаларының рейтингісіндегі критерийлердің бірі болып табылады, онда жоғары оқу орнының білім беру бағдарламалары лайықты: “Қаржы” – 81 ББ – дан 7-орын, “құқықтану” – 64 ББ-дан 17-орын, “Шетел тілі: екі шетел тілі” – 55 ББ-дан 8-орын, “Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу” – 30 ББ – дан 4 – орын, “Педагогика және психология”» – 8 ББ – дан 3 орындарға ие болды Академия жыл сайын тәуелсіз рейтингтік агенттіктер өткізетін бакалавриат пен магистратураның білім беру бағдарламаларын саралауға қатысады

Академияның білім беру бағдарламалары жақсы позицияларға ие.

Мәселен, 2019 жылы” Bolashaq ” еліміздің гуманитарлық-экономикалық жоғары оқу орындарының арасында НАОКО бас рейтингінде 4-ші орынға ие болды.

Академия оқытушылары “Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы” мемлекеттік грантының иегерлері атанды.

Академияның талантты жастары барлық қалалық, облыстық, республикалық, сондай-ақ халықаралық, олимпиадаларға, конкурстарға, ғылыми-практикалық конференцияларға, тренингтерге, зияткерлік ойындарға, спорттық турнирлерге жарыстар мен флэш-мобтарға белсенді қатысады.

“Лимонад” студенттік газеті бүгінде барлық іс-шараларды байланыстыратын және жақсы Ақпараттық блогқа айналды.

Академияның әлеуметтік саясаты студенттер мен магистранттардың зияткерлік және физикалық дамуы үшін барынша қолайлы жағдайлар жасауға және жастардың оң бастамаларын ынталандыруға бағытталған.

Академияда халықтың қорғалмаған топтары қатарынан студенттерді қолдаудың құрылған жүйесі жұмыс істейді, оларға оқу ақысына жеңілдіктер және басқа да қолдау түрлері жасалады.

Студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету туралы Ережеге сәйкес ай сайынғы атаулы стипендияларды жыл сайын күндізгі оқу нысанының 1-3-курстарының 30 студенті алады.

Туған күніңмен, “Болашақ”!