Тіркеуші кеңселерінің VII жыл сайынғы кездесуі

2022 жылғы 6-7 қазанда Астана қаласындағы Назарбаев Университетінде 2022 жылғы Тіркеуші кеңселерінің VII жыл сайынғы кездесуі өтті.

Бұл іс-шараның мақсаты-өзекті мәселелерді талқылау және пікірлестермен ұлттық және халықаралық деңгейде тәжірибе алмасу үшін бірегей коммуникациялық алаңды қолдау.

Бұл іс-шара өзгерістер кезеңінде жұмыста іске асырылатын кәсіби тәжірибе және үздік тәжірибелермен алмасу мақсатында бүкіл Қазақстан бойынша жоғары білім саласындағы әріптестердің бірігуіне ықпал етеді.

Конференцияға КТ басшысы Б.Б. Бекбашева қатысты.

Тіркеуші Кеңсесінің конференциясы-Қазақстан тіркеушісі кеңселерінің, таяу шет елдердің жоғары оқу орындарының қызметкерлері үшін маңызды оқиға. Басқа жоғары оқу орындарының әріптестерімен белгілі бір мәселені шешудің мүмкін жолдарын талқылауға мүмкіндік туды.

Семинар барлық мүдделі жоғары оқу орындарының тәжірибе алмасуы үшін ортақ алаң құру қажеттігін көрсетті.

Тақырыптардың келесі санаты қарастырылды:

• PhD студенттеріне академиялық қолдау: ассистенттік практика және жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламаларды стратегиялық басқару үшін ақпараттық панельдерді пайдалану;
  • Дипломға қосымшаны әзірлеу мысалында Тіркеуші Кеңсесінің жұмысында жобаларды басқару негіздерін қолдану;
  • Талапкерлерді қабылдау процесін цифрландыру;
  • ЖОО-дағы білім беру үдерісі субъектілерінің өзара іс-қимыл үдерістерін оңтайландыру бойынша тіркеуші кеңсесінің жұмыс тәжірибесі;
  • Академиялық эдвайзингтің негізгі принциптері: академиялық эдвайзинг қазіргі кездегі ЖОО-да қандай рөл атқарады ;
  • Блоктан онлайн тіркеуге көшу: American University of Phnom Penh тәжірибесі;
  • Кеңесші студенттер: табу, оқыту және жұмысқа орналастыру. Біз студенттермен жұмысты қалай құрғанымызды айтамыз. Академиялық кеңес беру кеңсесінің тәжірибесі;
  • Сапаны қамтамасыз ету жүйесіндегі Тіркеуші Кеңсесінің рөлі;
  • Platonus 6.0. жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласындағы жаңа үрдістер контексінде;
  • Цифрлық трансформация – университеттің бәсекелестік артықшылығы.

Конференцияға ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі мен цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қызметкерлері шақырылды.

Бұл конференция оқу орындарында академиялық процестерді қолдауды жүзеге асыратын Тіркеуші кеңселерінің және өзге де бөлімдердің, департаменттердің қызметкерлері үшін:

Білімін КЕҢЕЙТУГЕ және практикалық дағдылар алуға;

Байланыс ОРНАТУҒА және пайдалы танысуға;

Идеялармен және тәжірибелермен БӨЛІСУГЕ арналған.