Студенттер Халықаралық студенттер конференциясында

Жыл сайын Ресей Патрис Лумумба атындағы (Мәскеу қ.) Халықтар достығы университетінің базасында заманауи сөйлеу-ақпараттық ортадағы коммуникацияның өзекті мәселелеріне; кәсіптік-іскерлік қарым-қатынастағы дәстүрлер мен инновацияларға; кәсіптік-іскерлік қарым-қатынастың дискурсивті стратегияларына; тілдің, тарихтың, мәдениеттің өзара байланысы мәселелеріне; шешендік өнер мәселелеріне, ғылыми және кәсіптік-іскерлік қарым-қатынас мәдениетіне, мәдениетаралық коммуникация мәселелеріне арналған Халықаралық ЖОО аралық студенттік ғылыми-практикалық конференциясы өткізіледі. Конференция орыс тілінде онлайн форматта өткізіледі, сондықтан оның жұмысына әлемнің ең алыс түкпірінен келген студенттер, аспиранттар қатысады.

“Bolashaq” академиясының гуманитарлық педагогика клубының жетекшісі – п.ғ.к. Бокижанова Ғалия Қасқарбекқызы-конференцияны ұйымдастыру комитетінің белсенді мүшесі, ХХVII конференцияға қатысу үшін “Фармация” мамандығының студенттерін шақыруды ұсынды. Ғалия Қасқарбекқызы өзінің студенттерімен бірнеше рет қатысты.

Фм-19-1 тобының студенттері Челлер Надежда мен Тупицына Наталья (ғылыми жетекшісі б.ғ. к.Курбанова Г. Д.): “Глютен: пайдасы мен зияны”атты баяндамасымен орынды сөз сөйледі.

Міне, біздің қатысушыларымыздың әсерлері: жетекшісі Г. Д. Құрбанова: “Алдымен мен студенттерге бұл жерде өздерін көрсетуді ұсынғанымда, олар алдымен қорқыныштан қарсылық көрсетті, бірақ, оларда сөйлеу материалы болғандықтан, олар келісті. Қойылым алдында бәріміз уайымдадық, техникалық ақаулар болуы мүмкін деген қорқыныш қосылды, Ғалия Асқарбекқызы бізді қолдады. Конференция атмосферасы өте жарқын түрде болды. Нәтиже одан әрі жетістіктерге шабыттандырды, ал қыздар өкінбеді, өйткені олар өздерін және біздің ЖОО-ны көп адам қатысқан аудитория алдында лайықты көрсете алатындығына жақсы тәжірибе мен сенім алды”-, деген өз пікірін білдірді.

Наташа Тупицына: “Конференция алдында мен қатты уайымдадым, бірақ басқа студенттер мен оқытушыларды тыңдай отырып, толқу біртіндеп басылды. Сонымен қатар, мен өз тақырыбыма сенімді болдым және сөз соңында конференцияларға қатысу-бұл әр студентке ұмытылмас тәжірибе мен қосымша білім алуы үшін өте қажетті нәрсе деп айта аламын”.

Енді қыздар келесі конференцияда, 2023 жылдың сәуірінде әрқайсысы өз баяндамасымен сөйлеуді жоспарлап отыр !