Халықаралық студенттер күні

Бүгін үлкен мереке-бүкіл әлем студенттері атап өтетін Халықаралық студенттер күні. Қазақстан да бұл мерекені 17 қарашада атап өтеді. Осы мерекенің тарихынан бастайық және құттықтаумен аяқтайық.

1939 жылы 17 қарашада фашистер басып алған Прагада бір топ чех патриот студенттері атылды. Гитлердің бұйрығымен концлагерьлерге мыңнан астам студенттер мен университет оқытушылары жіберілді. 1941 жылы Лондонда 14 елдің студенттік делегаттарының митингісінде олардың құрметіне 17 қарашаны Халықаралық студенттер күні деп санау туралы шешім қабылданды.

Бұл күні барлық студенттерге үлкен сәттілік тілейміз. Сіздің жастық жолыңызда тек жақсы адамдар, жақсы істер болсын. Сізге үлкен жеңістер, ересектердің қызықты өміріндегі алғашқы қадамдарыңызда үлкен жетістік тілейміз. Студенттік өмірдің әр минутын бағалаңыз.

Кто в жизни был хоть раз студентом,
Тот не забудет это чувство:
Веселья, радости моментов –
Студентам не бывает грустно!

Всех юных и пенсионеров;
Начальников и подчиненных
Я поздравляю с Днем студентов,
Ведь нас, студентов, миллионы!