Ұлттық валюта күніне арналған «Ұлттық валюта – тәуелсіздігіміздің нышаны» зияткерлік викторинасы

Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған іс-шара аясында 2021 жылдың 16 қарашасында “Қаржы” кафедрасы ұлттық валюта күніне “Ұлттық валюта – тәуелсіздік символы” атты интеллектуалды викторина өткізді.

Іс-шара басында э.ғ.к., профессор А.С. Дарибекова және әлеуметтік-тәрбие жұмысы жөніндегі проректор Р.Н. Исмаилова қатысушыларға арнап құттықтау сөз сөйледі.

“Қазақстанның ұлттық валютасы” тұсаукесерімен Ф-18-1 тобының студеті Кисина Зарема сөз сөйледі.

Викторина жүргізушілері Ф-21-2 тобының студенті Алтынбек Аяжан және Ф-19-2 тобының студенті Танашев Жанат болды.

Викторинаға әр түрлі мамандықтағы 5 команда қатысты:

1. Құқықтану
  2. Фармация
  3. Қазақ тілі мен әдебиеті
  4. Шет тілі
  5. Педагогика және психология, бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі.

Викторина үш кезеңнен тұрды:

1 тур-Сұрақ-Жауап. Командаларға 15 сұраққа жауап беру ұсынылды;

2 тур – Міндеттер-5 қаржылық мәселені шешуді қарастырды;

3 тур – Сөзді тап-командалар топ мүшелерінің бірі түсіндіргеннен кейін қаржылық-экономикалық терминдерді білуі тиіс болды.
Викторина нәтижелері келесідей:

1 орынды “Фармация” ББ-ның “Теңге” командасы жеңіп алды;

2 орын – “Құқықтану” ББ “Ecvitos” командасы;

3 орын – Қазақ тілі мен әдебиеті ББ-ның “Қырандар” командасы

Барлық командалар қатысушылардың сертификаттарымен, ал жеңімпаз команда – торт түріндегі тәтті сыйлықпен марапатталды.