“Bolashaq” Академиясы студенттерінің Қарағанды облысының мемлекеттік мұрағатындағы құжаттарды зерделеу туралы пікірлері

2023 жылғы 11 сәуірде біз Қарағанды облысының мемлекеттік мұрағатына бардық. Біз оқу залында да жұмыс істей алдық. 1917 жылдан бергі мұрағаттық құжаттар бойынша тарихты зерттеу өте қызықты болды. Сол жылдардағы зиялы қауымның және Қазақстанда қуғын-сүргінге ұшыраған тағдырлардың тарихы қызықты баяндалды. Біз бай деректі мұрағатты қарап, газеттердің, қиындылардың, мақалалардың мазмұнымен таныстық. Бұл біз үшін – мұрағатқа танымдық кіріспе және құжаттардың қағазға түсірілген үлкен тарихы.

Ин-21-1 тобының студенті Тельман Аида

Бүгін біз барған Қарағанды облысының мұрағатында белгілі тұлғалардың ғана емес, сондай-ақ біздің тарихымыз бен қарапайым адамдардың тарихы туралы ақпараттың қаншалықты көп екендігі мені таңқалдырды, нақты адамдардың тарихының мысалында келтірілген, осы мұрағат арқылы көптеген өтініш білдірушілер өздерінің ата-бабаларының тарихы туралы, олардың қайда өмір сүргені, қайда жұмыс істегені, қашан қайтыс болғаны және жерленгені туралы біле алады екен.

Ин-21-1 тобының студенті Терещенко Владлен

Қарағанды облысының мемлекеттік мұрағатының құжаттарды пайдалану және жариялау бөлімінің басшысы Беркун Ольга Евгеньевнаға “Келіңіздер, оқыңыздар, тарихты зерттеңіздер” деген қошемет сөздері үшін алғыс айтамыз. Біз зерттеу жұмысы үшін тамаша мүмкіндік бар екенін көрдік және мұрағаттық құжаттарды жекеше зерделеуге деген үлкен қызығушылық пайда болды.

“Bolashaq” Академиясының студенттік активі