Қазақстан Республикасында рақымшылық жасау бойынша ғылыми семинар өткізілді

2022 жылғы 09 қарашада қаңтардағы оқиғалар бойынша жарияланған рақымшылық аясында, құқықтық және қаржы пәндері кафедрасының базасында “Қазақстан Республикасында рақымшылықты іске асырудың құқықтық тетігі. Жетілдіру мәселелері мен перспективалары” тақырыбында ғылыми семинар өтті.

Ғылыми семинарды өткізудің мақсаты 02.11.2022 жылғы қаңтар оқиғалары бойынша рақымшылықты іске асырудың өзекті мәселелерін талқылау болып табылады. Негізгі міндет-рақымшылықты жазадан босатудың дербес институты ретінде құқықтық негізде кешенді зерттеу, оның қылмыстық-құқықтық және әлеуметтік тиімділігі, жазаны орындайтын мекемелерде қолдану тәжірибесі, осы институтты құқықтық реттеуді жетілдіру бойынша ұсыныстар тұжырымдау. Сондай-ақ, әріптестердің рақымшылықты жетілдірілген форматта қолдану тәжірибесі бойынша нақты ұсыныстар әзірлеуі.

Негізгі спикерлер:

Қабжанов А. Т. “Bolashaq”академиясының құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының меңгерушісі

Баяндаманың тақырыбы: “Қаңтар оқиғалары бойынша рақымшылық – гуманизм және ізгі ниет идеяларын іске асыру актісі”

Әбдіжами А. Ж. “Bolashaq”академиясының құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының профессоры

Баяндаманың тақырыбы: “Рақымшылық институты және Қазақстан Республикасының қылмыстық саясатын ізгілендіру”

Казанаева Лилия Заңтану ББ 1 курс магистранты

Баяндаманың тақырыбы: “Тәуелсіз Қазақстан тарихында қолданылған рақымшылықты салыстырмалы талдау”.

Іс-шара жоғары ғылыми-теориялық деңгейде өтті. Негізделген диалог өтті. Оқу процесінде рақымшылықты қолдану тәжірибесі бойынша ұсыныстар әзірленді.