2024 жылдың 18 сәуірінде Қарағанды қаласының “Ламповый” коворкинг-орталығында оқу жобаларын әзірлеу бойынша “Зерттеу және жобалау қызметі” пәні бойынша коучинг-тренинг өтті

Тренингті педагогика кафедрасының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Асакаева Дана Саламатқызы Ин-21-1 тобы студенттерінің қатысуымен өткізді.

Академиядан тыс және жаттықтырушы-тренинг форматында “Зерттеу және жобалау қызметі” пәні бойынша сабақ өткізу Д.С. Асакаева мен Ин-21-1 тобының студенттерінің бірлескен бастамасы болды және классикалық сабақ құрылымынан ерекшеленетіндігі, студенттердің оқу прцесіне қызығушылық пен белсенді қатысуын арттыруға бағытталған түрлі әдістер мен тәсілдерді қолданатын оқытудың дәстүрлі емес нысаны болып табылады.

Бұл тренингтің айрықша ерекшелігі Д.С. Асакаеваның коучингтік оқыту форматын қолдануы болды. Студенттер кәсіби қызметті жобалау және жоспарлау кезінде коучингте тиімді қолданылатын Дилс пирамидасын қарастырады.

.

Жаттықтырушы технологиясы зерттелетін материалдың пәнаралық интеграциясын көрсетуге тамаша мүмкіндік береді.

Осылайша, Д. С. Асакаева “Кері дизайн” әдісін (авторы – американдық педагог Ральф В.Тайлер, 1949 ж.) “ҚР орта білім берудегі бағалау мазмұны мен жүйесі” пәнінде оқытылатын, білім беру процесін жобалауда қолдануды көрсетті, бұл бір мәселені әр қырынан қарастыруға мүмкіндік береді.