Ғылыми-танымдық әдебиет әлеміне экскурсия

2022 жылдың 7 қазанында жалпы білім беру пәндері кафедрасы “Bolashaq” академиясының кітапханасымен бірлесіп барлық білім беру бағдарламаларының I курс студенттеріне арналған ғылыми-танымдық әдебиеттер әлеміне экскурсия жасады.

Кітапхана меңгерушісі Алла Анатольевна “Шет тілі: екі шет тілі”, “Фармация”, “Педагогика және психология”, “Құқықтану” білім беру бағдарламалары бойынша оқу-танымдық әдебиеттер мен мерзімді басылымдардың барлық жаңалықтарының көрмесін дайындады.

Аудитория үшін ғылыми кітапхананың электрондық каталогымен өз бетінше жұмыс істеу бойынша оқыту семинары өткізілді, ол қажетті әдебиеттерді оңай және тез табуға мүмкіндік беретін ИРБИС интеграцияланған кітапханалық-ақпараттық жүйесі болып табылады.

Студенттер “Жаңа гуманитарлық білім. “Рухани жаңғыру “бағдарламасы аясында және аталған бағдарламаны іске асыру жөніндегі ұлттық комиссияның қолдауымен жүзеге асырылатын қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық”. жобасымен танысты. Жоба операторы “Ұлттық аударма бюросы” қоғамдық (коммерциялық емес) қоры болып табылады. Осы жоба аясында бірнеше жыл ішінде барлық гуманитарлық мамандықтар бойынша әлемнің үздік университеттерінің оқулықтары қазақ тіліне аударылды, осылайша студенттер әлемнің үздік үлгілері негізінде оқуға мүмкіндік алды.

Еліміздің жоғары оқу орындарынан аударма жасау үшін оқулықтар тізіміне ұсыныстар ретінде 800-ден астам атаулар келіп түсті. Жобаның жұмыс тобы әзірлеген оқулықтарға қойылатын талаптар негізінде аударма және басылым үшін 2017-2018 жылдары 18 оқулық іріктеліп алынды, олар аударылып, Қазақстанның 112 жоғары оқу орнына тегін жеткізілді. 2018 жылы 30 оқулық аударылып, жарық көрді. Оқулықтар Қазақстан Республикасының 132 жоғары оқу орындарында таратылды.

2019-2020 жылдары жобаның үшінші және төртінші кезеңдері үшін таңдалған 53 оқулық жоғары оқу орындарының кітапханалары арасында аударылды, жарияланды және тегін таратылды. Білім беру бағдарламаларына енгізілген жаңа оқулықтар оқытушылар мен студенттердің жоғары бағасына ие болды.

“Философия”, “Әлеуметтану”, “Психология”, “Экономика”, “Менеджмент”, “Кәсіпкерлік”, “Дінтану”, “Лингвистика”, “Мәдениеттану”, “Антропология”, “Тарих”, “Саясаттану”, “Инновация” “Медиа”,” Өнер”,”Әдебиеттану”,” Педагогика”,” Құқықтану”,” Бизнес”,”Маркетинг”,” Кинотану ” және “Статистика ” сияқты пәндер бойынша кітаптардың барлық тізімі академия кітапханасының абонементінде ұсынылған және жеке оқуға қолжетімді.