Рамазан үйлесімділік академиясы

2024 жылдың 30 наурызында фармацевтикалық пәндер кафедрасының оқытушылары “Рамазан үйлесімділік академиясы” мультидисциплинарлық іс-шарасына қатысты. Семинарды ЗАК АстроЗенека Ю-кей Лимитед фармацевтикалық компаниясы ұйымдастырды. Өткізу форматы – гибридті түрде, Алматы қаласында, және Қазақстанның 5 облыс орталығында.

Іс-шара барысында эндокринологиялық, кардиологиялық, нефрологиялық және терапевтік пациенттерге арналған диагностикалық және емдік тәсілдердің кең ауқымы талқыланды. Бірінші есеп созылмалы жүрек жеткіліксіздігі және қазіргі емдеу мүмкіндіктері туралы болды.Баяндаманы Е.И Чазов атындағы ОАЛДТ ФГБУ «НМИЦ кардиология орталығының кардиологы, м.ғ.к., Ресей ДСМ, Мәскеу, З.Н. Бланкова ұсынды,

Созылмалы бүйрек ауруларын диагностикалау мен емдеуге Сеченов университетінің, Санкт-Петербург, Ресей, ішкі аурулар және ревматология кафедрасының м.ғ.д. И.Н. Бобкованың баяндамасы арналды.

Тағы бірнеше баяндамалар ұсынылды, олар қызу пікірталас тудырды. Ерте диагностика мәселелері өте жіті және жаңа клиникалық хаттамаларды құруды талап етеді, өйткені олардың қолданыстағылары – негізінен аурулардың кеш сатыларына арналған.

Іс-шара соңында спикерлерге коморбидті науқастарды диагностикалау мен емдеуге қатысты көптеген сұрақтар қойылды.

Қатысушылардың назарына ұсынылған мультидисциплинарлық іс-шара қазақстандық медициналық және фармацевтикалық қоғамдастық үшін маңызды оқиға екені сөзсіз.