Президенттің Қазақстан халқына Жолдауы

2022 жылғы 1 қыркүйекте Парламент палаталарының бірлескен отырысында Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев Қазақстан халқына дәстүрлі Жолдауын жолдады.

Мемлекет басшысы өз Жолдауында кезектен тыс президенттік және парламенттік сайлау туралы жариялады, сондай-ақ жаңа экономикалық бағыттың параметрлерін белгіледі.
Студенттер мен оқытушылар Қасым-Жомарт Тоқаевтың Қазақстан халқына арнаған сөзін онлайн режимінде үлкен ықыласпен қарап, тыңдады. Жолдау Республиканың өмірі мен әл-ауқатын жақсарту үшін мемлекет алдына қойылған нақты міндеттерді көрсетеді.

Республика көшбасшысы сөзінің негізгі тезистері:

• Қасым-Жомарт Тоқаев 2023 жылдың ортасына дейін Қазақстанда саяси жүйені “қайта жаңғыртуды” өткізіп, осылайша үкіметті, парламентті және президенттік институтты жаңартуды ұсынды.
  • Осы жылдың күзінде Қазақстан Президентінің мерзімінен бұрын сайлауы өтуі тиіс, ол Президенттің өкілеттігінің бұрынғы бес жылдан екі ретке дейінгі мерзімін бір жеті жылдық мерзімге шектеуді ұсынды.
  • Келесі жылдың бірінші жартысында Мәжіліс (парламенттің төменгі палатасы), сондай-ақ мәслихаттар да кезектен тыс сайлау өткізеді деп күтілуде.
  • Сондай-ақ президент ең төменгі жалақы деңгейін 60 мыңнан 70 мың теңгеге дейін көтереді

Президент өз сөзін осылай аяқтады:

Қазақстанның болашағы бүгіннен -біздің сөздеріміз бен істерімізден, ниеттеріміз бен іс-әрекеттерімізден басталады.

Күн сайын біз ескі мен жаңаның, тоқырау мен дамудың арасында таңдау жасаймыз.

Барлық отандастарымды жалпыұлттық мүдделер төңірегінде топтасуға шақырамын.

Біз әрқайсымыз бірлікті жан-жақты нығайтып, әділеттілік қағидаттарын берік ұстанатын күшті және табысты ұлт боламыз.

Әділетті Қазақстанды құру енді ғана басталып жатыр. Алда бұралаңды, тар жол күтіп тұр. Бұл курс мызғымас және ішкі және сыртқы сипаттағы кез келген жағдайда жалғасатын болады. Әрекетсіздік пен іріткі салушылыққа орын болмайды, біз жоспарланған жолдан тайып кетпейміз!

Біз бірге Әділетті Қазақстан құрамыз!

Қасиетті Отанымыздың жарқын болашағы-біздің қолымызда!