Н.Ф. Катанов атындағы Хакас мемлекеттік университетіндегі конференцияға онлайн қатысу

2021 жылдың 21 қазанында Заң пәндері кафедрасының профессоры А.Т. Қабжанов “Ақпараттық ортадағы экстремизм мен терроризмнің алдын алу және оған қарсы тұру ұлтаралық және этноконфессиялық қатынастардың үйлесімділігін қамтамасыз ету шарты ретінде” атты Н. Ф. Катанов атындағы ФМБЖБМ -де өткен (РФ Хакасия Республикасы Абакан қаласы) халықаралық қатысумен III бүкілресейлік ғылыми-практикалық конференцияға белсенді қатысты.

Ақылбек Тайболатұлы “Жаһандық Интернет желісіндегі экстремизм мен терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері” тақырыбында баяндама жасады.

Конференцияның мақсаттары: экстремизмнің алдын алу және оған қарсы іс-қимыл саласындағы билік органдары мен басқа да субъектілердің қызметін үйлестіру; экстремистік көріністерге қарсы іс-қимыл саласында тәжірибе алмасу.

Конференцияның міндеттері:

-экстремизм мен терроризмнің алдын алу және оған қарсы іс-қимыл, көші-қон саясатын іске асыру, этникалық сипаттағы қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл саласындағы жұмыс тәжірибесін қорыту және тікелей Хакасия Республикасында ұлтаралық, этноконфессиялық қатынастардың даму үрдістерін айқындау;

-халық арасында экстремизм идеологиясының таралуының алдын алу жөніндегі шаралар жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;

-экстремистік көріністерді анықтау және алдын алу әдіснамасын жетілдіру және әдістемелерін негіздеу;

-жастар арасында азаматтық ұстанымды қалыптастыру, жастарды Ресей Федерациясының қоғамдық-саяси өміріне қатысуға тарту; жастардың көп мәдениетті тәрбиесі мен білім беру мәселелерінде жастармен жұмыс істейтін мамандардың хабардарлығын арттыру және педагогикалық инструментарийін кеңейту.

Барлығымыз үшін! Конференцияға қатысу тәртібі мен формасы қызықты болып көрінеді.

Сырттай кезең (15.09.2021-01.10.2021): мақалаларды, баяндамаларды іріктеу, конференция материалдарының электрондық жинағын қалыптастыру.
Күндізгі кезең (21.10.2021 ж.): конференцияның салтанатты ашылуы, пленарлық бөлім, секциялар жұмысы, конференцияның жабылуы.

Конференцияға қатысу формасы:

1. конференцияда материалдарының жариялануымен бірге ауызша баяндама жасау;
  2. конференцияда материалдарының жариялануымен баяндамасыз қатысу;
  3. конференцияда материалдарын жариялаусыз баяндамамен қатысу.

Пандемияға байланысты соңғы талаптарды ескере отырып, күндізгі-сырттай және онлайн мен офлайн форматтарында аралас іс-шараларды өткізу конференцияны қатысушылармен қамтамасыз етудің және конференцияның сапасын арттырудың ең ыңғайлы, орынды және тиімді әдісі болып көрінеді.