КЕАҚ” Қарағанды қ. медициналық университетіндегі» “Қазіргі Қазақстан жағдайында ұлттық бірегейлікті сақтау ” тақырыбындағы дөңгелек үстел

2020 жылдың 10 наурызында ф.ғ. к., профессор Г. Ш.Оразгалиева, “Руханият” ҒЗО директоры А. У.Аупенова, ҚДО директоры А. Н.Калижанова, шт және МК кафедрасының аға оқытушысы Т. В. Марышкина ҚР Конституциясы мен Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған “Рухани жаңғыру” қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын жүзеге асыру аясында  “қазіргі Қазақстан жағдайында ұлттық бірегейлікті сақтау” атты жоғары оқу орындары арасындағы дөңгелек үстел жұмысына қатысты.

“Руханият” ҒЗО директоры А. У. Аупенова “Конституция – мемлекеттің заңды негізі”тақырыбында баяндама жасады. Қазақстан Республикасының конституциялық заңнамасының тарихы, конституциялық патриотизм мемлекетін қалыптастыру қарастырылған. Конституциялық патриотизм мемлекетінің басты қағидаттары құқық үстемдігі мен құқық тәртібі; жалпыға бірдей заңға бағыну мен қауіпсіздік; еркіндік пен жауапкершілік болып табылады. Бұл бағытта Елбасының “Болашаққа көзқарас: қоғамдық сананы жаңғырту” мақаласы бағдарламалық сипаттағы кезекті қуатты құрал болып табылады (12 сәуір 2017 ЖЫЛ).