Елдің қоғамдық өміріне қатысу

2023 жылғы 8 қарашада “Bolashaq” Академиясының барлық білім беру бағдарламаларының студент жастарына айтулы кездесу спикерлерімен диалог алаңына қатысуға мүмкіндік туды, олар:

-Елшібекова Ж.Ж., Қазыбек би аудан әкімінің баспасөз хатшысы, ЦССОУ қамқоршылық кеңесінің мүшесі, Жаңа теледидардағы “Қоғамдық орта” арнайы жобасының жетекшісі;

-Жамлиханов Р. Ф., “Жаңа FM” радиосының директоры, ТК жаңа теледидардың бас редакторы, Қарағанды қ. қоғамдық кеңесінің мүшесі, Қарағанды облысы партиялық бақылау комитетінің мүшесі, қоғам қайраткері.

Кездесу спикерлері диалог алаңының әрбір қатысушысымен танысты, соның арқасында аудиториямен тамаша байланыс орнатылды. Рустам Фазылжанұлы мен Жанар Жұмабекқызы өздері туралы айтып берді. Кездесуге қатысушылар үшін ең маңыздысы-спикерлердің өмірбаяны сүйікті кәсібінің мамандық бола алатындығының мысалы ретінде екендігі болды.

Студенттер қоғамдық кеңестер арқылы еліміздің қоғамдық-саяси өміріне қалай қатысуға болатынын толық біле алды, өйткені олардың қызметінің мақсаты азаматтық қоғамның қоғамдық маңызы бар мәселелер бойынша пікірін білдіру болып табылады. Қоғамдық кеңестердің ұсынымдары заңнамада көзделген шешімдерді қабылдайтын және дәлелді жауаптар беретін мемлекеттік органдардың қарауы үшін міндетті болып табылады. Қоғамдық кеңестер-бұл билікпен диалог алаңы, Мемлекеттік органдардың шешім қабылдаудағы қоғамдық бақылау мен халықтың пікірін ескерудің тиімді институты.

Спикерлер қоғам үшін өзекті мәселелерді қозғап, кибер алаяқтықтан қалай сақтану керектігі жөнінде ұсыныстар берді.Нақты мысалдарды қолдана отырып, бұл қалай болатынын көрсетті, отбасындағы кіші және аға ұрпаққа уақытылы назар аудару, көңіл бөлу түсінбеушіліктен туындауы мүмкін көптеген мәселелерден сақтайды.