“BOLASHAQ” командасының футболшылары онлайн жаттығуларын жалғастыруда

Жаттықтырушы Мұрат Мейрамұлы Мухатаевтың жетекшілігімен студенттер карантин кезінде жаңа жаттығу форматына өтіп, қазіргі маусымға үй жағдайында дайындалуды жалғастыруда.
Жаттығу аптасына екі рет, бір жарым сағат бойы өтеді. Күннің үш сағатында балалар ZOOM арнайы live-платформасына “эфирге” шығады. Бұған дейін команданың жаттықтырушысы Мұрат Мейрамұлы студенттерге алдағы сабақтарға арналған материалдарды жібереді, олар алдын ала берілген материалмен танысады. Сабақ бағдарламасында дамытатын дене шынықтыру жаттығулары, доппен жаттығулар, жеке шеберлік жоспарланды. Жаттықтырушы міндетті түрде негізгі дамытушы дене жаттығуларын береді – уақыт бойынша, минут сайын. Жаттықтырушы кім қалай істеп жатқанын, дұрыс немесе жоқ екенін көреді. Олар: жылдам, жоғары, денені, арқаны ұстап, аяқтарын үлгеру үшін, тез қайта құру, команда ретінде әрекет ету үшін – анық және үйлесімді. Мәселе жоқ, балалар бәрін саналы және жауапты етеді.

Қазір мұндай онлайн-жаттығулар қаншалықты қажет?
“Әр спортшыға жеке жаттығулар қажет, ең алдымен, тиісті дене формасын сақтау үшін – дейді жаттықтырушы Мұрат Мейрамұлы. – Балалар оқшауланған күйде. Барлығында учаскеге шығып, ауаға тыныш жүруге болатын ерекше жерлер жоқ. Көптеген адамдар пәтердің жабық кеңістігінде, оларға қиын. Сондай-ақ, бұлшықеттердің қажетті жүктемесі үшін форманы сақтау үшін негізгі жаттығуларды әзірлейміз. Және қорытынды бөлім-қалпына келтіру. Нәтижесінде біздің балалар үй жағдайында болса да, тонуста. Өріске шығуды күтеміз. Карантинді алып тастағанда және чемпионатты жариялағанда қанша уақыттан кейін бұл туралы ештеңе анық емес. Бірақ әлі де жаттығып, алдағы ойындарға дайындаламыз. Тек жеңіске бағытталған. Сонымен, барлығы жақсы – жаттықтырушы және балалар көңіл-күймен, ықыласпен жұмыс істейді, барлық қойылған міндеттерді орындайды. Бүгінгі күні карантин кезінде “BOLASHAQ” футбол клубы 2019-2020 жылғы маусымда қолға алынған қарқынды сақтауға тырысады. Ойыншылар жаттықтырушылар штабының нұсқауы бойынша жеке тәртіпте жаттығады, әрқайсысы жеке бағдарлама алады.”
Естеріңізге сала кетейік, Ұлттық студенттік лига мен футбол әуесқойлары лигасының матчтары төтенше жағдай кезінде кейінге қалдырылды.