Білім беру бағдарламаларын әзірлеу бойынша Семинар-тренинг (curriculum design) және силлабустар (syllabus design)

Мектепке дейінгі және бастауыш оқыту кафедрасының аға оқытушысы Г. Т. Таликова 2019 жылы 18-19 қарашада “Назарбаев Университеті” ДББҰ базасында білім беру бағдарламаларын (curriculum design) және силлабустарды (syllabus design) әзірлеу бойынша семинар-тренинг өткізді. Мақсаты: жоғары оқу орындарында академиялық саясаттың тиімділігін арттыру үшін кәсіби дағдылар мен құзыреттілікті дамыту. Іс-шара форматы: стратегиялық сессия, интерактивті пікірталас, тренинг, жобалық топтарда жұмыс, практикалық семинар.

2019 жыл 18 қараша, сағат 09:30-дан 10:00-ге дейін семинардың ашылуы, ҚР БҒМ ЖЖБД директоры А. Ж. Тойбаевтың құттықтау сөзі.

Сағ. 10:00-13:00 – КИМЭП университетінің Гуманитарлық ғылымдар және білім факультетінің деканы Ж. С. Смағұлова, КИМЭП Университетінің жалпы білім беру бағдарламасының деканы Э. М. Хезер өткізген “академиялық бағдарламаларды әзірлеу: КИМЭП тәжірибесі бойынша негізгі компоненттер және жағдайлық факторлар” тақырыбындағы тренинг.

14.00-18.00 с. – білім беру бағдарламаларының сараптамасы (ҚР БҒМ Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығының сарапшылары)

2019 жылғы 19 қараша:

10.00-13.00 с. “автономды мәртебесі бар жоғары оқу орындарында білім беру бағдарламаларын әзірлеу (curriculum design)” тақырыбында практикалық семинарды институционалдық тиімділік жөніндегі бас директор Данкан Пристли, Назарбаев Университетінің Провоста кеңсесі, Назарбаев Университетінің бас менеджері Айжан Мусина, Провоста Назарбаев Университетінің кеңсесі, академиялық сапа мәселелері жөніндегі аға менеджер Әлия Сүлейменова өткізді.

14.00-18.00 сағ. “академиялық бағдарламаларды әзірлеу: ҚМЭБИ тәжірибесі бойынша негізгі компоненттер мен жағдайлық факторлар” тақырыбында шығармашылық зертхананы КИМЭП университетінің Гуманитарлық ғылымдар және білім беру факультетінің деканы Ж. С. Смағұлова және КИМЭП Университетінің жалпы білім беру бағдарламасының деканы Э. М. Хезер жүргізді.

Семинар-тренинг аяқталғаннан кейін оның қатысушыларында білім беру бағдарламасын әзірлеу тәсілінің тұтас көрінісі қалыптасты.