ҚАЗІРГІ ӘЛЕМДЕГІ ҒЫЛЫМ ЖӘНЕ БІЛІМ

2023 жылдың 28 сәуірінде “Bolashaq” Академиясында “Қазіргі әлемдегі ғылым және білім” атты дәстүрлі халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференцияның ашылуында Академия ректоры, заң ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор Г.М. Рысмағамбетова құттықтау сөз сөйлеп, ғылым мен инновацияларды дамытудың және ҒЖБМ-де айтылған әртараптандырылған, технологиялық экономиканы құрудың маңыздылығын атап өтіп, бүгінгі таңда отандық жоғары оқу орындарының қалай дамып жатқаны, Академияның алдында ғылымды дамыту бойынша қандай міндеттер қойылғаны туралы айтып берді.

Конференция BigBlueButton платформасы арқылы офлайн және on-line режимінде өтті.

Шет елдерден, қазақстандық жоғары оқу орындарынан, сондай-ақ республиканың, Қарағанды қаласының және Қарағанды өңірінің колледждерінен, лицейлерінен, мектептері мен балабақшаларынан авторлар қатысты

Офлайн режимде қонақтар: Латыпов Фарит Рафгатович, Уфа қаласы Уфа мемлекеттік техникалық университетінің доценті, техника ғылымдарының кандидаты, (Башқұртстан Республикасы, Ресей Федерациясы) “Гето-дако-фракиялық жазулар тіліндегі ең көне түркі субстраты” тақырыбындағы құжатымен, Х.Дулати атындағы Тараз университеті филология және журналистика кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы Көпбаева Меруерт Рахимбаевна “Әдебиет бойынша арнайы курсты ұйымдастыру” тақырыбындағы құжатымен сөз сөйледі.

Конференцияда Өзбекстаннан келген қонақ, филология ғылымдарының докторы, Бардақ Абдіназимов атындағы Қарақалпақ мемлекеттік университетінің профессоры Шамшетдин Расимұлы «Лингвокультурология – тил билиминиң жаңа тараўы» (Көптілді әлемдегі келісілген лингвистикалық жағдай) тақырыбында баяндама жасады.

Конференцияға 170 баяндама ұсынылды, олар-магистранттардың, докторанттардың, Академия ПОҚ-ның, Республикалық жоғары оқу орындарының, алыс және жақын шетелдердің ғалымдарының ғылыми жұмыстары.

Конференцияда ұсынылған ғылыми жұмыстардың тақырыптары ең алдымен білім және ғылым саласының қалыптасуы мен дамуына, сондай-ақ өскелең ұрпақты оқыту, тәрбиелеу және дамыту мәселелерін шешуге арналған заманауи ғылым мен қазақстандық қоғамның дамуының өзекті мәселелерімен байланысты болды.

Қорытынды отырыста секция төрағаларының есептері тыңдалды. Үздік баяндамалар атап өтілді, баяндамашыларға алғыс хаттар табысталды.