Қазақстан халқының бірлігі күніне арналған кураторлық сағат

2023 жылдың 2 мамырында Педагогика кафедрасының эдвайзері А. М. Тәжинин орыс бөлімшесінің Педагогика және Психология білім беру бағдарламасының студенттерімен “1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі күні” тақырыбында ашық кураторлық сағат өткізді.

Кураторлық сағаттың мақсаты: студенттерді патриоттық сезімге, қазақ халқының мәдениетіне, салт-дәстүрлеріне, тарихы мен мұрасына, Қазақстан Республикасында тұратын басқа этностардың мәдениетіне, салт-дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарына құрметпен қарауға тәрбиелеу.

Кураторлық сағат барысында 124 ұлт өкілдері тұратын елімізде бейбіт өмір үшін өте қажет ұлтаралық келісімнің, достық пен түсіністіктің маңыздылығы туралы студенттермен әңгіме жүргізілді.

Қазақстанда мереке 1996 жылы тойлана бастады. 1995 жылғы 18 қазанда Қазақстанның Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Назарбаев 1 мамырды Қазақстан халқының бірлігі күні деп жариялау туралы Жарлыққа қол қойып, осылайша Еңбек күнін мерекелеуді тоқтатты.

Кураторлық сағаттың соңында біздің елімізде өркендеу, тұрақты және бейбіт өмір сүру үшін ұлтаралық және конфессияаралық келісім өте маңызды деген қорытынды жасалды.