“ЛОМОНОСОВ – 2022” СТУДЕНТТЕРДІҢ, МАГИСТРАНТТАРДЫҢ ЖӘНЕ ЖАС ҒАЛЫМДАРДЫҢ XVII ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҒЫЛЫМИ КОНФЕРЕНЦИЯСЫ

2022 жылдың 15-16 сәуірінде М.В. Ломоносов атындағы ММУ-дің Қазақстан филиалында “Ломоносов-2022” студенттердің, магистранттардың және жас ғалымдардың халықаралық ғылыми конференциясы өтті.

15 сәуірде Гумилев атындағы ЕҰУ мәжіліс залында өткен пленарлық отырыс барысында конференция қонақтары мен қатысушыларын М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің ректоры, РҒА толық мүшесі В. А. Садовничий, ММУ Қазақстан филиалының директоры, ММУ еңбек сіңірген профессоры А.В. Сидорович; Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтының әлеуметтік зерттеулер бөлімінің аға ғылыми қызметкері, экономика магистрі А. А. Альшанскан, ММУ механика-математика факультетінің деканы А.И. Шафаревич, есептеуіш математика және кибернетика факультетінің деканы, техника ғылымдарының докторы, профессор, Ресей ғылым академиясының академигі, физика-математика ғылымдарының докторы, профессор, Ресей ғылым академиясының корреспондент-мүшесі И.А. Соколов құттықтау сөзбен қарсы алды.

“Ломоносов-2022” конференциясы қазіргі қоғамның дамуындағы іргелі ғылымның рөліне , сондай-ақ конференцияның жетекші хабарын және сөз сөйлеу тақырыбын анықтаған Нұр-сұлтан қаласы (Астана), Ломоносов атындағы ММУ филиалы ашылуының 20 жылдығына арналды.

Үміткерлердің алдын ала қатаң іріктеуден өткізілуімен, біздің академия атынан “Жастар жұмыссыздығы және оның ұлттық бәсекеге қабілеттілікке әсері” тақырыбында “Құқықтану” кафедрасының, дЮ-20-1С тобының студенті Жанабаев Данияр “Заманауи экономикалық ғылымды дамыту және жаңа экономикалық бағытты қалыптастыру” секциясында баяндама жасады, бұл жерде қазақстандық филиал директоры А.В. Сидорович өзі жетекшілік еткенін айта кеткіміз келеді.

Қазылар алқасының шешімі бойынша Данияр сапалы жүргізілген ғылыми зерттеу үшін грамотамен марапатталды, Даниярдың ғылыми жетекшісі заңтану кафедрасының меңгерушісі, з.ғ.к., профессор А.Т. Қабжанов болды.

“Bolashaq” академиясы Данияр Күнекбайұлы мен оның ғылыми жетекшісі Ақылбек Тайболатұлына ғылыми салада үлкен табыстар тілейді.