Қарағанды қаласы мен Қарағанды облысының бітіруші сынып оқушылары арасында өткен ағылшын тіліндегі “Speak your mind” блог-посттарының облыстық байқауының қорытындысы

2024 жылғы 15 ақпанда Қарағанды қаласы мен Қарағанды облысының бітіруші сынып оқушылары арасында ағылшын тіліндегі “Speak your mind” блог-посттарының облыстық байқауы басталды, оның мақсаты жоғары сынып оқушылары арасында шет тілдерін үйренуді дәріптеу, олардың шет тілдік коммуникативтік және лингвомәдени құзыреттіліктерін, жазу этикетін дамыту, сондай-ақ қызықты тақырыптар бойынша көзқарастар мен оларды толғандыратын идеяларды білдіруді ынталандыру болып табылады.

Қарағанды қаласы мен Қарағанды облысының мектептері, лицейлері, гимназияларының 11 сынып оқушыларына арналған “Speak your mind” облыстық эссе байқауын Қарағанды облысының білім басқармасымен бірлесіп “Bolashaq “Академиясы” ЖМ Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы ұйымдастырды және өткізді.

Конкурсқа қатысуға өтінімдер Қарағанды қаласы мен Қарағанды облысының мектептерінде, гимназиялары мен лицейлеріде оқитын 60-тан астам оқушыдан келіп түсті.

Байқауға қатысушылар келесі тақырыптар бойынша өз жұмыстарын орындады:

• Менің қаламның/ауылдың тарихы;
  • Менің қаламның/ауылдың көрнекі жерлері;
  • Менің қалам / ауыл туралы қызықты деректер.

Қатысушыларға 2024 жылғы 15 ақпанға дейінгі мерзімде “Instagram”әлеуметтік желісіндегі жеке аккаунт бетінде ағылшын тілінде көрсетілген тақырыптардың бірі бойынша блог-пост жариялау қажет болды. Конкурс шарттары сонымен қатар аккаунтқа еркін қол жеткізуді, академия мен кафедраның аккаунттарына жазылуды, жоғарыда аталған шоттарға сілтемелер беруді қамтыды.

Жұмыстар келесі критерийлер бойынша бағаланды:

• Жұмыстың жарияланған тақырыпқа сәйкестігі;
  • Мәтіннің өзіндік ерекшелігі;
  • Семантикалық тұтастық, сөйлеу үйлесімділігі және презентация дәйектілігі;
  • Ұсынылған лексикалық және грамматикалық құралдардың әртүрлілігі;
  • Мәтіннің өзектілігі мен мазмұны.

Жұмыстарды бағалау үшін келесі құрамдағы комиссия құрылды:

Газиханова Жанар Ғазизқызы-философия докторы (PhD), “Bolashaq” Академиясы ” ЖМ Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы меңгерушісі;

Ганеев Руслан Рашидович-гуманитарлық ғылымдар магистрі, “Bolashaq “Академиясы” ЖМ Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының аға оқытушысы;

Алексеева Оксана Григорьевна – “Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті” КЕАҚ Шет тілдері кафедрасының докторанты, аға оқытушысы.

Конкурстық комиссия жүлделі орындарды былайша бөлді:

І дәрежелі диплом Кәрімжанова Адия Қанатқызына, Қарағанды қаласының “№45 Гимназия” КММ (жетекшісі – Беляева Екатерина Николаевна) беріледі;

II дәрежелі диплом Айдос Аяжан Айдосқызына, Шет ауданы, Ағадыр кенті, Ю.Гагарин атындағы мектеп-лицей, (жетекшісі-Шевчук Любовь Васильевна) беріледі;

II дәрежелі диплом Васильев Андрей Дмитриевичке, Қарағанды қаласының “№ 45 Гимназия” КММ, (жетекшісі – Тютяева Анастасия Андреевна) беріледі;

III дәрежелі Диплом Балтабаев Руслан Есболатұлына, Қарағанды қаласының “Нұркен Әбдіров атындағы жалпы білім беретін мектебі” КММ (жетекшісі – Абдуллина Динара Елесизовна) беріледі;

III дәрежелі диплом Уәли Аружанға ( Қарағанды қаласының “Альтер “Еркін даму мектебі” Жеке мекемесі жетекшісі – Каминская Юлия Николаевна) беріледі;

III дәрежелі диплом Магатова Жадыра Азаматқызына Қарағанды қаласының “Әлімхан Ермеков атындағы мектеп-лицейі” КММ (жетекшісі – Сыздықова Айсұлу Қанатқызы) беріледі.

I дәрежелі дипломдармен марапатталған жеңімпаздар ЖОО – ның кез келген білім беру бағдарламасы бойынша “Bolashaq “Академиясы” ЖМ-нің бірінші оқу жылына 100%, II дәрежелі – 50% және III дәрежелі-25% мөлшерінде жеңілдік алады.

Жеңімпаздарды марапаттау 15 наурызда “Bolashaq” Академиясы ” ЖМ бас корпусында өткізіледі. Байқау жұмыстарының жетекшілері-мұғалімдерге алғыс хаттар табысталады.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз және оларға табыс тілейміз!!!