“Ағылшын тілі күні” тақырыбындағы ашық кураторлық сағат

Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы әртүрлі елдердің, әсіресе Ұлыбритания мен АҚШ-тың мәдениеті мен дәстүрлеріне ерекше назар аударады. Жыл сайын ШТ және МК кафедрасы “Шет тілі: екі шет тілі” барлық білім беру бағдарламаларының студенттері үшін ағылшын тілі күні қарсаңында түрлі іс-шаралар ұйымдастырады.

2024 жылдың 30 сәуірінде “Ағылшын тілі күні” тақырыбында ашық кураторлық сағат өткізілді. Бұл іс-шара кезең-кезеңімен өтті.

Басында кафедраның аға эдвайзері Абдрешева Мадина Каббасовнаның құттықтау сөзі болды. Осыдан кейін, Ин-23-1 тобының студенттері Ұлыбритания мен АҚШ-тың мәдениеті мен дәстүрлері туралы презентация көрсетті.. Әрі қарай студенттер ағылшын фразеологизмдері бойынша шағын ойын өткізді. Басқа ББ студенттері сұрақтарға белсенді жауап беріп, тәтті сыйлықтар алды. Осыдан кейін Ин-21 тобының студенттері Шитова Екатерина мен Терещенко Владлен 4 санаттан тұратын өз ойындары викторинасын өткізуге кірісті. Әр санатта 100-ден 400 баллға дейінгі қиындатылған сұрақтар болды. Басқа ББ студенттері 4 командаға бөлінді – “Жеңіс”,” Алқызыл фемида”,” Baby”,”Hot girls”. Командалардың кезектілігі жеребе арқылы анықталды. Командалардың назарына келесі категориялар ұсынылды: Тіл, сөйлеу, мәдениет және дәстүрлер, кино және әдебиет.

Сұрақтар өте қызықты және танымдық болды. Командалар нақты жауап беруге тырысты. Ойын барысында төреші М. К. Абдрешева ұпайларды санады, есептеулерден кейін бүкіл ойынның қорытындысы шығарылды. 3 – орынды “Baby” командасы, 2 – орынды “Hot girls” командасы және 1- орынды “Победа”командасы иеленді. Командалар сертификаттармен және шағын сыйлықтармен марапатталды. Қорытындылай келе, студенттер мен оқытушы өткізілген іс-шара туралы пікірімен бөлісті. Ұйымдастырушылар студенттер мен оқытушыларға алғыстарын білдіріп, тілдерді үйренуде одан әрі табыстар тіледі.