“7М04202-Құқықтану” ББ 2-курс магистранттарының қорытынды ZOOM семинары

“Bolashaq” Академиясының 7М04202 – Құқықтану (ғылыми және педагогикалық бағыт) ББ 2-курс магистранттары 30.01.2023 ж. – 13.02.2023 ж. аралығында “Академик Е. А. Бөкетов атындағы Қарағанды университеті” КЕАҚ-да ғылыми тағылымдамадан өтті.

Магистранттарды ғылыми тағылымдамаға жіберудің негізі жоғары оқу орындары арасында жасалған Ынтымақтастық туралы шартқа, Академиялық саясатқа және “Bolashaq” ЖМ Академиясының ректоры, з.ғ. к., қауымдастырылған проф. Г.М. Рысмағамбетованың 16.01.2023 жылғы Бұйрығына байланысты болып табылады.

Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінің заң факультетінің деканы, з.ғ. к., профессор А. М. Серікбаевтың келісімі бойынша академияның 14 магистранты “Құқықтық зерттеулер және мемлекеттану” ҒЗИ-ға жіберілді (ҒЗИ жетекшісі-Г. А. Балгимбекова), бұл жерде олар ғылыми зерттеудің таңдалған тақырыбына сәйкес университеттің кафедраларымен тікелей жұмыс істеді.

Тағылымдама-бұл магистрантты белгілі бір білім беру бағдарламасы бойынша қажетті ғылыми және ғылыми-техникалық тәжірибе алған кезінде оқытудың бір түрі.

Тағылымдама бағдарламасының мазмұны мынадай тармақтардан тұрады:

1. Ішкі еңбек және оқу тәртібінің ережелерімен, тағылымдама базасының ғылыми-әдістемелік құрылымымен, кітапхана құрылымы мен базасымен, өндірістің жаңа түрлерімен танысу, зерттеу тақырыбы бойынша материалдар жинау-1 жұмыс күні;
  2. Құқықтық пәндерді оқытудың ерекшеліктері -1 жұмыс күні;
  3. Бейіндік білім беру бағдарламалары шеңберінде оқытудың инновациялық технологияларымен танысу-2 жұмыс күні;
  4. Ғылыми-зерттеу жұмысына қатысты статистикалық деректерді жинау және өңдеу-2 жұмыс күні;
  5. Ғылыми-зерттеу институтында тағылымдамадан өтушінің ғылыми-зерттеу және (немесе эксперименттік-зерттеу) жұмысын жүргізу-2 күн;
  6. Тағылымдама базасында тағылымдамадан өтушінің ғылыми іс-шараларға қатысуы (егер ҒЗЖ жоспары бойынша – 1 күн болса);

7.Тағылымдамадан өтушінің тағылымдамадан өту туралы есептерін жасау және өңдеу – 2 күн.

Тағылымдама барысында университет басшылығы декан профессор А.М. Серікбаев, заң факультеті деканының ғылым жөніндегі орынбасары, PhD докторы М. И. Блялова, кафедра меңгерушілері, университет кітапханасы тағылымдама бағдарламасын орындау бойынша барлық іс-шараларды ұйымдастырды.

13.02.2023 жылы қорытынды ZOOM семинары ұйымдастырылды, оның модераторы Конституциялық және халықаралық құқық кафедрасының меңгерушісі з.ғ. к., профессор Р. Б. Ботагарин болды, тақырыбы ғылыми-зерттеу (жоба) жұмысының әдістемесіне арналған бұл семинарда магистранттар презентациялармен сөз сөйлеп, магистрлік диссертациялардың (жобаның) ережелерін талқылады және есептерін қорғады.

Тағылымдамадан өту қорытындысында магистранттар зерттеу тақырыптары бойынша құнды тәжірибе, жаңа ғылыми және ғылыми-техникалық білім алды. Магистранттардың ғылыми тағылымдамадан өту бағдарламасы МЗЖ – ға сәйкес өткізілді және толық көлемде орындалды.

Магистранттарға есепті қорғағаннан кейін тағылымдамадан өткені туралы атаулы сертификаттар және ғылыми жетекшілердің оң пікірлері табыс етілді.

Заң факультеті ұйымдастырған және өткізген бағыт бойынша тағылымдама өте жоғары деңгейде өтті.

“Bolashaq” академиясының басшылығы серіктес ЖОО-ның сындарлы ынтымақтастығы үшін алғыс білдіреді.