2019 күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша ҒТК отырысы

20 желтоқсанда ЖОО ғылыми-техникалық кеңесінің отырысы өтті.ҒТК мүшелері мен шақырылған оқытушылар мен студенттер жоспарлы мәселелерді тыңдап, талқылады.

1.”Лингвомәдени компоненті бар үш тілді биологиялық терминдердің сөздігін құру” тақырыбы бойынша гранттық зерттеудің орындалуы туралы жобаның ғылыми жетекшісі Ф. Ш. Оразғалиева мен меңгерушісі баяндама жасады.шт және МК кафедрасы Б. М. Ибраева гранттық жобаның проблемалық сәттерін талқылауға ҒТК барлық мүшелері белсенді қатысты.

2.Жас ғалымдар кеңесінің төрағасы Қ. Т. Ибраева қатысушыларға академия студенттерінің СҒЗЖ республикалық және халықаралық конкурстарына, олимпиадаларға, жобаларға қатысуы туралы баяндады. 2019-2020 оқу жылына арналған “Bolashaq” академиясының СҒЗЖ конкурсы туралы ережені бекіту үшін ұсынылды.

3. Ең көлемді және талқыланатын мәселе болды, онда академияның ғылыми-зерттеу орталықтары директорларының есептері және 2019 күнтізбелік жылда кафедралардың ҒЗЖ орындалуы туралы есептер тыңдалды. Ғылыми орталықтардың жұмысы туралы есеп бергендер: ЭЗИ-ның жетекшісі М. А. Арысбанбеков, “Руханият” ҒЗО жетекшісі А. У. Аупенова, ОГП жетекшісі С. С. Шутенова.

4. ҒТК отырысының қорытынды бөлімінде Академия ректоры Қ. Н. Меңлібаев сөз сөйледі, ол 2020 жылға арналған республикалық ғылыми-практикалық кафедралық конференциялар өткізуді жоспарлауға ұсыныс жасады.

2019 жылы ЖОО-ның ғылыми-зерттеу қызметі мақұлданып, қанағаттанарлық деп танылды. Барлық есептер бекітілді.

Смолькина Татьяна Петровна, “Bolashaq” академиясының ғылыми жұмыс және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректоры, п. ғ. к., профессор