ЖББ кафедрасы өткізген конференция туралы есеп

2023 жылғы 24 ақпанда “Жастар және қазіргі заманның жаһандық мәселелері” атты жыл сайынғы республикалық ғылыми-практикалық конференция (Халықаралық қатысумен) шеңберінде “Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдардың өзекті мәселелері” 7-секциясының отырысы өтті. Барлығы 10 жұмыс келіп түсті, оның ішінде 3 баяндама қазақ тілінде, 4 жұмыс орыс тілінде және 3 жұмыс ағылшын тілінде ұсынылды. Н. Ф. Катанов атындағы Хакас мемлекеттік университетінен, (Абакан, Ресей) 3 баяндама, қалған жұмыстар Қазақстаннан, оның ішінде 4 баяндама “Bolashaq”академиясынан ұсынылды.

Секция төрағасы: т.ғ.к., профессор Шащанова Майра Балиқызы, хатшы: магистр, аға оқытушы Айтжан Дәулет Кенжебайұлы.

Секция бағдарламасы:

1. Гартман З.А., Student of Bolashaq Academy, Karaganda city, Republic of Kazakhstan

Scientific supervisor Senior lecturer Grigorchuk I.Yu.

THE INFLUENCE OF THE IDEAS OF HUMANISM ON THE FORMATION OF LEGAL FAMILIES

2. Gibert K.А., Student of Bolashaq Academy, Karaganda city, Republic of Kazakhstan

Scientific supervisor Senior lecturer Grigorchuk I.Yu.

HUMANISTIC INFLUENCE OF THE RELIGIOUS NORMS OF HEBREW LAW ON THE INSTITUTION OF MARRIAGE AND FAMILY RELATIONS.

1. Дорофеев Г Е., Н.Ф. Катанов атындағы Хакас мемлекеттік университетіндегі ФГБОУ

Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Шведчикова Е.В.

ҚҰҚЫҚ БҰЗУШЫЛЫҚТЫҢ СЕБЕПТЕРІ МЕН ШАРТТАРЫ. ОЛАРДЫ ЖОЮ ЖӨНІНДЕ ШАРАЛАР ҚАБЫЛДАУ

1. Золникова А.С., Н. Ф. Катанов атындағы Хакас мемлекеттік университетіндегі ФГБОУ

Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Шведчикова Е. В.

ЗАҢДЫ ЖАУАПКЕРШІЛІК: ТҮСІНІГІ ЖӘНЕ ТҮРЛЕРІ

5. Молдахан А., «Bolashaq» АкадемиясыҚарағанды, Қазақстан республикасы

Ғылыми жетекші: аға оқытушы,. п.ғ.магистрі Арунова Ж. А.

БАСТАУЫШ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНА ПАТРИОТТЫҚ ТӘРБИЕ БЕРУ

6. Садуова Г. Е., «Bolashaq» академиясыҚарағанды, Қазақстан республикасы

Ғылыми жетекші: аға оқытушы,. п.ғ.магистрі Арунова Ж. А.

МУЗЫКАЛАҚ ТЕРАПИЯНЫҢ БАСТАУЫШ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНА ЭСТЕТИКАЛЫҚ ТӘРБИЕ БЕРУДЕГІ РОЛІ

1. Синтюрин Д.А., академик Е. А. Бөкетов атындағы Қарағанды университеті. Қарағанды, Қазақстан Республикасы

Ғылыми жетекшісі – х.ғ.к., доцент Мұратбекова А. А.

АҒЫЛШЫН ТІЛІН ХИМИЯНЫ ОҚУҒА БІРІКТІРУ

1. A.D.Suleymenova, A.A.Tursyn., NCJSC “Karaganda Medical University” Karaganda city, Republic of Kazakhstan. Scientific supervisor master of history, assistant professor M. T. Ali

MEDICAL AND POLITICAL ACTIVITY OF KHALEL DOSMUKHAMEDOV

1. Усынина Т.В., Н.Ф. Катанов атындағы Хакас мемлекеттік университетіндегі ФГБОУ. Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Шведчикова Е. В.

ЗАҢДЫ ЖАУАПКЕРШІЛІК МЕМЛЕКЕТТІК МӘЖБҮРЛЕУ ШАРАСЫ РЕТІНДЕ: ПАЙДА БОЛУ НЕГІЗДЕРІ, ПРИНЦИПТЕРІ МЕН ТҮРЛЕРІ

10. Ахылбек Л., «Вolashaq» академиясы, Қарағанды, Қазақстан Республикасы. Ғылыми жетекші аға оқытушы Макажанова Г.Б.

ТОҒЫЗҚҰМАЛАҚ – ҚАЗАҚ ХАЛҚЫНЫҢ ҰЛТТЫҚ ОЙЫНЫ

“Жалпы білім беру пәндері” кафедрасының ақсақалы Елікпаев Наби Елікпайұлы, философия ғылымдарының докторы, профессор құттықтау сөз сөйледі.

№7 секция отырысында баяндамалар жасалды:

Ахылбек Л., «Вolashaq» академиясы, Қарағанды, Қазақстан Республикасы.

Ғылыми жетекші аға оқытушы Макажанова Г.Б.

ТОҒЫЗҚҰМАЛАҚ – ҚАЗАҚ ХАЛҚЫНЫҢ ҰЛТТЫҚ ОЙЫНЫ

Гартман З.А., Student of Bolashaq Academy, Karaganda city, Republic of Kazakhstan. Scientific supervisor Senior lecturer Grigorchuk I.Yu.

THE INFLUENCE OF THE IDEAS OF HUMANISM ON THE FORMATION OF LEGAL FAMILIES

MEDICAL AND POLITICAL ACTIVITY OF KHALEL DOSMUKHAMEDOV

Секция отырысына кафедра оқытушылары мен түрлі мамандықтағы студенттер, тағы да басқа көптеген тыңдаушылар қатысты. Баяндамашыларға сұрақтар қойылды, олар жауап берді, әр баяндаманы белсенді талқылады. Ағылшын тіліндегі баяндамалар саны артқаны атап өтілді.

Талқылау барысында баяндамалар марапатталды:

1 орын: Гартман Зинаида, Ю-21-1 тобының 2 курс студенті;

2 орын: А. Сүлейменова, А. Тұрсын, Қарағанды медициналық университетінің студенттері;

3 орын: Ахылбек Лайла, ИН-22-2 тобының 1 курс студенті.

Соңында жүлдегерлерге грамоталар табыс етіліп, жалпы фотосуреттер түсірілді.