Ғылым және космонавтика күніне арналған өлкетану викторинасы

1961 жылы 12 сәуір бүкіл әлемде ғарышты бағындыру күні ретінде танылды. Біздің қаламыздың өлкетану экскурсиясы адамзат тарихын осы айтулы оқиғамен байланыстыра көрсетті. Академия студенттеріне 12 танымдық сұрақтан тұратын және “Өлкетану”пәнін оқитын Шитова Екатерина мен Терещенко Владислав әзірлеген викторинадан өту ұсынылды. Викторинаны 12 сәуірге дейін онлайн форматта өтуге болады. Викторинаны әзірлеуші Шитова Екатерина тарапынан қазылар алқасы байқаудың финалистерін анықтады.

Бұл викторинада жеңіске жету үшін студенттер қаланың ғарышқа байланысты барлық аудандары мен маңызды жерлерін еске түсіруге тиіс болды. Өйткені, Қарағанды – ғарыш айлағы. Әр қадамда сіз ғарыштық терминдермен аталатын жерлерді таба аласыз. Білімнен бөлек логиканы да қолдану қажет болды. Студенттер Филонова Варвара мен Карина Хусаинова бұл жерде ерекше тырысты, сонысы үшін олар лайықты бірінші орындарға ие болды.

ЖББ кафедрасының меңгерушісі А. У. Илясова,

Ин-21-1 тобының студенті Екатерина Шитова