Құқық қорғау органдары Академиясында дөңгелек үстел жұмысына қатысу

Ағымдағы жылдың 25 сәуірінде ҚР Бас прокуратурасы жанындағы Құқық қорғау органдары Академиясында активтерді қайтару мәселесі бойынша дөңгелек үстел өткізілді.

Дөңгелек үстел жұмысына құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының профессоры Хан Александр Леонидович қатысты. Профессорымыз дәстүрлі түрде біздің кафедраның және жалпы өңірдің ғылыми қоғамдастығының қазіргі заманғы қылмыстық іс жүргізу құқығы мәселелері бойынша білгір маманы және үлкен сарапшысы болып табылады.

Іс-шара жоғары ғылыми-теориялық деңгейде өтті. Қылмыстық процесс және криминалистика саласындағы мамандар заңсыз әкетілген активтерді шетелге қайтаруды оңтайландыру процесі мен құқықтық негіздеменің өзекті мәселелерін талқылады.

Біздің еліміздегі осы проблемаларды шешу қоғамымыздың өзекті мәселелерінің бірі болып табылады. Осыған байланысты бұл іс-шара қазіргі заманғы құқықтану тұрғысынан өзекті болып қана қоймайды, сондай-ақ Жаңа Қазақстан құру ісінде және тарихи әділеттілікті қалпына келтіру мәселелерінде халқымыздың ұмтылысын қанағаттандыруда ерекше маңызға ие. Осыған байланысты бұл мәселені еліміздің жоғары қадағалау органы жетекшілік ететін жоғары оқу орнының қабырғасында қарау қазіргі президент идеяларының іске асырылуының көрсеткіші болып табылады!