Қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессорлық оқытушылар құрамының ректормен онлайн кездесуі

2020 жылдың 21 сәуірінде “Bolashaq”академиясының ректоры, ф.ғ. к., профессор К. Н. Менлібаевтың «Қазақ тілі мен әдебиеті» және «Қаржы» кафедраларының профессорлық – оқытушылық құрамымен онлайн – кездесуі өтті.

Онлайн-кездесу Skype бағдарламасын қолдану арқылы өтті. Кездесу іскерлік форматта өтті. Кездесу басында осы кездесудің регламенті анықталып, нақты мақсаттары мен міндеттері қойылды.

Өткен айда кафедра оқытушыларымен оқу материалдарын MOODLE бағдарламасына көшіру бойынша үлкен жұмыс жүргізілді. Кафедра барлық бакалавриат және магистратура пәндері бойынша мазмұнды толтырды. Енді ректор атап өткендей, контенттің сапасына көңіл бөліп, оны бейнематериалдармен, схемалармен және т. б. толықтыру қажет.

Осы жұмыстың қорытындысы бойынша Академияның барлық кафедралары қашықтықтан оқыту түрінде жұмыс істеу мүмкіндігін және іскерлігін көрсетті.

Пәндер бойынша контентке дәріс материалдары, семинарлық және практикалық сұрақтар мен тапсырмалар, өз бетінше оқуға арналған материалдар, Бақылау сұрақтары мен тесттер кіреді.

MOODLE платформасы “Қазақ тілі мен әдебиеті” білім беру бағдарламасы бойынша бакалавриат пен магистратура материалдарына қол жеткізуге мүмкіндік береді.

Сонымен қатар, кәсіптік бағдар беру мәселелері талқыланды, онда осы сұраққа жауапты аға оқытушы Е.М.Ермағамбетов ақпарат берді.

Өндірістік тәжірибені өткізу бойынша ақпаратты кафедра доценті Р.Н.Исмайлова таныстырды. К- 16-1 тобының практика есебін тапсыру бойынша жұмыс жүргізілді және 2020 ж. 22 сәуірде sкуре бағдарламасы арқылы есептерді қорғау жүргізіледі.

Сондай-ақ, студенттердің сабаққа қатысуы мәселесі талқыланды. Күндіз сырттай оқу бөлімінің эдвайзері Р.Н.Исмайлова сырттай оқу бөлімінің студенттеріне интернет пен веб камераларға шығу туралы ақпарат берді.

Күндізгі және сырттай оқу бөлімінің түлектері (қызыл дипломға кім үміткер) дипломдық жұмыстарды қорғауы тиіс.

Кафедра меңгерушісі.Қ.З.Сембиев сырттай оқу бөлімінің студенттері үшін алдын ала қорғау кафедра 25 сәуір күні курс бойынша өткізілетінін атап өтті.

Ректордың айтуынша, академияда қашықтықтан оқыту жұмысы табысты жүргізілуде, онда барлық білім беру бағдарламалары бойынша материалдар орналастырылған.

Кездесу өз мәресіне жетіп, ректор оқытушыларға алғысын білдіріп, денсаулық және табыс тіледі.