“MAKER” Қарағанды құю-машина жасау зауытының қызметкерлеріне арналған коуч-тренинг

2023 жылғы 9 және 10 қарашада “Атамекен” ҰКП шақыруымен педагогика кафедрасының доценті, п.ғ к. Асакаева Дана Саламатқызы Қарағанды машина жасау колледжімен дуальды оқыту туралы қол қойылған шарт шеңберінде студенттермен жұмыс істейтін “MAKER” Қарағанды құю-машина жасау зауытының (КЛМЗ) қызметкерлеріне коуч-тренинг өткізді.

Семинарды “Қазақмыс” корпорациясының ұйымдастырушылық даму және персоналды басқару дирекциясының ҚҚМЗ, “Атамекен”ҰКП, персоналды дамыту және оқыту департаменті бірлесіп ұйымдастырды.

Тәлімгерлерді оқытуға түрлі кәсіпорындардан 32 қатысушы қатысты: “Атамекен” ҰКП, “Қазақмыс” Корпорациясы, “Қарағанды машина жасау колледжі” және КҚМЗ.

Семинарда дуальды оқытудың ұйымдастырушылық-құқықтық тетіктері мен міндеттері, жұмыс орнында оқытудың педагогикалық негіздері, оқыту технологиялары, әдістемелік әдістер мен құралдар, мотивация сияқты тақырыптар қозғалды және зерделенді.

Д. С. Асакаева оқытудың белсенді коуч-әдістерін қолдана отырып, оқушылардың жеткіншектік және жасөспірімдік ерекшеліктерін, жанжалдардың туындау себептері туралы айтып берді.

Тәлімгерлерден жанжал жағдайларында өздерінің үстем мінез-құлық стратегиясын анықтау үшін тестілеуден өту сұралды, бұл оларға жанжалдардың алдын алуға және оларды шешуге көмектеседі.

Семинар-тренингтің ерекше бөлігі Д.Карнегидің “оларды сақтау адамдарды ренжітпестен және оларға реніш сезімін тудырмай әсер етуге мүмкіндік беретін”
ережелерін қолдана отырып, педагогикалық жағдайларды шешу болды.

Барлық қатысушылар тәлімгер-студенттің өндірістік оқуына практикалық көмек көрсету үшін тәлімгердің білім деңгейін айтарлықтай арттырып, тамаша мүмкіндік алды.

Кері байланыс ретінде тәлімгерлер студенттермен жұмыс кезінде психологиялық –педагогикалық аспектілер туралы сұрақтар туындайтынын айтты.

Семинар қатысушылары тренинг оларға осы уақытқа дейін қызметкерлерді оқыту процесінде туындаған маңызды мәселелерді шешуге көп көмектескенін атап өтті.