ҒЫЛЫМИ ЗЕРТТЕУЛЕР, ГУМАНИТАРЛЫҚ ПЕДАГОГИКА ЖӘНЕ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ТӘЛІМГЕРЛІК ОРТАЛЫҒЫНЫҢ ЖАҢАЛЫҚТАРЫ

27 сәуірде Мәскеу қ. РХДУ шақыруымен “Bolashaq” Академиясының ғылыми зерттеулер, гуманитарлық педагогика және педагогикалық тәлімгерлік орталығы жақын және алыс шет елдердің көпмәдениетті білімінің өзекті мәселелеріне арналған ғылыми-әдістемелік семинарға қатысты. Ғылыми-әдістемелік семинарға қатысу үшін Ресей Федерациясы, Қазақстан Республикасы, Беларусь республикасы, Иран Ислам республикасы, Италия, Германия Федеративтік Республикасы, Түркия Республикасы ғалымдарының баяндамалары мәлімделді.

Ғылыми-әдістемелік семинарға қатысушылар алдында құттықтау сөз сөйледі:

1. Ресей халықтар достығы университетінің Орыс тілі институтының №5 орыс тілі кафедрасының меңгерушісі педагогика ғылымдарының докторы, профессор Куриленко Виктория Борисовна
  2. “Bolashaq” Академиясының гуманитарлық педагогика орталығының жетекшісі педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент Бокижанова Ғалия Қасқарбекқызы.
  3. Тегеран университетінің орыс тілі кафедрасының меңгерушісі әл-Захра филология ғылымдарының кандидаты, аға оқытушы Резвани Ваджихе.

Қатысушылар тарапынан ерекше ғылыми қызығушылықты тудырған баяндамалар:

1. Буданова Ирина Борисовна (Милан)

Орыс тіліндегі итальяндық оқулықтардағы мәдени тұжырымдама

2. Гафарова Ранетта Исиметовна (Агры)

Түркиядағы шетелдік студенттерге орыс тілі синтаксисін оқыту әдістемесі

3. Пустошило Елена Петровна (Гродно)

Шетелдік студенттердің орыс тілін үйренуге деген ынтасын арттыру құралы ретінде білімді бағалаудың рейтингтік жүйесі

4. Сентябова Анастасия Владимировна (Гродно)

Яндекс карталарын орыс тілін шетел тілі ретіндегі оқыту сабақтарында қолдану тәжірибесінен

5. Щеглова Валентина Михайловна (Москва)

Кәсіби бағыттың ескерілумен шетел аудиториясында орыс тілі сабағында жарнамалық мәтінмен жұмыс

6. Резвани Ваджихе (Тегеран)

БАҚ мәтіндерін орыс тілінен парсы тіліне аудару кезіндегі эвфемизация мәселесі және керісінше

7. Грозян Нина Федоровна (Симферополь)

Фразеология объективі арқылы әлемнің тілдік бейнесінің ұлттық-мәдени аспектісі

8. Диканбаева Сайра Алкеевна (Караганда)

Балаларға есім беру туралы

9. Половникова Анастасия Юрьевна (Москва)

Яндекс карталарын орыс тілін шетел тілі ретіндегі оқыту сабақтарында орыс лингвомәдениетін зерттеу үшін бейнелеу әдістерін қолдану (“Махаббат” құндылығы мысалында)

10. Пьянкова Валерия Игоревна (Москва)

Дене, рух, жан: Орыс тілін шетел тілі ретіндегі оқыту сабақтарында орыс лингвомәдениетін зерттеу үшін бейнелеу әдістерін қолдану

“Bolashaq” Академиясынан профессор Диканбаева Сайра Әлкейқызының “Балаларға есім беру туралы” тақырыбындағы баяндамасы жарияланды, бұл ғалымдар тарапынан үлкен қызығушылық тудырды.

Жақын және алыс шетел өкілдерінің кездесуі тиісті ғылыми-әдістемелік деңгейде өтті және көпмәдениетті білім беру саласындағы өзекті мәселелерді талқылауға арналған алаң болды.