Мәскеу мемлекеттік педагогикалық университетінен шақырылған профессор Павлова Ольга Сергеевнаның дәрісі

“Bolashaq” академиясының гуманистік педагогика орталығы ЖОО әкімшілігінің қолдауымен 2019 жылдың 06-10 қараша аралығында Мәскеу мемлекеттік психологиялық-педагогикалық университетінің профессоры,педагогика ғылымдарының кандидаты Ольга Сергеевна Павлованың дәрістерін тыңдады.

Ольга Сергеевна-ЖАК доценті, Әлеуметтік психология кафедрасында, этнопсихология және полимәдени білімнің психологиялық мәселелері кафедрасында жұмыс істейді. Ол мұсылмандарға психологиялық көмек көрсету қауымдастығы басқармасының төрағасы, ” Minbar. Islamic Studies”.

Дәріскер келесі пәндер бойынша дәріс оқыды.

* “Мәдениетаралық коммуникация психологиясы»,

* “Этнопсихология · »,

* “Этнопедагогика · »,

· “Полимәдени білім беру психологиясы”.

7 қарашада алғашқы сабақтар өтті. Дәріс өте қызықты және мазмұнды өтті. Оқылатын пәндер бойынша келесі тақырыптар терең қаралды:

“Мәдениетаралық коммуникация психологиясы»:

Ø мәдениетаралық коммуникация: өзектілігі және жалпы сипаттамасы;

Ø” айырмашылықтарды қалай байқау керек, бірақ оларды бағаламау керек”:;

Ø кәсіби қарым-қатынас тәжірибесіндегі мәдениетаралық коммуникация;

Ø” біз және олар”: мәдениетаралық коммуникация топаралық өзара іс-қимыл ретінде.

“Этнопсихология”»:

Ø Қазіргі әлемдегі ұлттық және этникалық мәдениет;

Ø этникалық бірегейлік және оның қалыптасу мәселелері;

Ø мәдени әлемнің алуан түрлілігі. Типология дақылдар. Әлеуметтік мінез-құлықты реттеушілердің мәдени вариативтілігі;

Ø Қазіргі әлемдегі мәдениетаралық өзара іс-қимыл. Көші-қон психологиясы.

7 қарашада “Bolashaq” академиясының жұмыс сапарынан кейін облыс әкімінің орынбасары Нүкенов Абзал Нүкенұлы о. С. Павлованың дәрісіне қатысып, қаралған мәселелердің маңыздылығын атап өтті. Дәріс соңында Абзал Нүкенұлы Ольга Сергеевнаға мазмұнды дәрістері үшін алғысын білдіріп, қатысушыларға шығармашылық табыс, табысты оқу тіледі.

8 қарашада профессор О. С. Павлова келесі пәндер бойынша дәріс оқыды:

“Этнопедагогика»:

Ø баланы әлеуметтендіру үрдісіндегі дәстүрлі мәдениет;

Ø әлеуметтендірудің этномәдени вариативтілігі;

Ø әр түрлі жас кезеңдерінде баланың дамуына мәдениеттің әсері.

“Көпмәдениетті білім беру психологиясы»:

Ø полимәдени білімнің тарихи-мәдени алғышарттары;

Ø полимәдени білімнің теориялық-әдіснамалық негіздері;

Ø көпмәдениетті білім беру үдерісін ұйымдастыру кезіндегі бағдар ретінде психологиялық зерттеулер;

Ø көпмәдениетті білім беруді ұйымдастырудың қажетті шарты ретінде оқытуды дараландыру;

– Мәдени білім берудегі мәдениет және әлеуметтік мінез-құлық.

Дәріс барысында Ольга Сергеевна оқытушылар мен студенттердің сұрақтарына мұқият жауап берді, студенттер өз пікірлерін: Қазіргі әлемдегі этникалық мәдениет, этникалық бірегейлік, Қазіргі әлемдегі мәдениетаралық өзара іс-қимыл, әр түрлі жас кезеңіндегі баланың дамуына мәдениеттің әсері, көпмәдени білім берудегі әлеуметтік жүріс-тұрыс туралы айтты.

Соңында ғылыми жұмыс және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор Смолькина Татьяна Петровна алғыс сөз сөйлеп, академия басшылығы атынан адамгершілік педагогика орталығының директоры Шутенова Сабира Сартаевна дәріскерге “Карлаг”жобасының электронды кітаптарының толық жинағы мен сыйлықтары табыс етілді.

Бос уақытында Ольга Сергеевна Долинка кентінің саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу мұражайына және Қарағанды облысының Спасскідегі қуғын-сүргін құрбандарына арналған мемориалға өзінің бұрынғы арманын жүзеге асырды. Сонымен қатар, Қазақстан халқы Ассамблеясының Достық үйінде болып, тарихи-өлкетану мұражайы мен бейнелеу өнері мұражайына барып, қаламыздың тарихи орындарын көрді.

Гуманды педагогика орталығы Мәскеу мемлекеттік психологиялық-педагогикалық университетімен жұмысты жалғастырады.

Ниже вы можете ознакомиться с отзывами студентов о прослушанных лекциях.