РОӘК ОӘБ фармацевтикалық даярлау бағдарламаларының ЖБТ отырысы

2024 жылғы 26 қаңтарда РОӘК фармацевтикалық даярлау бағдарламаларының ОӘБ отырысы өтті. Отырыс “Фармация” бағыты бойынша МАК-қа дайындық мәселелеріне арналды: өзіндік ерекшеліктерді қарау, тестілерді тексеру үшін сараптамалық топты дайындау. Сондай-ақ, № 218 және №305 бұйрықтардағы өзгерістер қарастырылды. Соңғы сұрақ “Клиникалық фармация” және “Радиациялық фармация”курсының бағдарламасын құруға қатысты болды.

Отырысқа ҚР барлық фармацевтикалық жоғары оқу орындарының, факультеттер мен кафедралардың өкілдері қатысты. “Bolashaq” Академиясынан “Клиникалық медицина” және “Менеджмент” бойынша ҚР ОӘБ ЖББМ мүшелері Д.К. Пахомова мен С.К. Болдыш қатысты.

Өткен және биылғы ерекшеліктерге салыстырмалы бағалау жүргізілді. Фармацевтер үшін F типті мәселелер өзекті емес деп шешілді. Пән бойынша 1 кезеңнің бөлімдері қаралды.

Тестілер АА-ға жіберілмес бұрын, олар сараптамадан өтуі керек. Жоғары оқу орындары 31 қаңтарға дейін сарапшылар тізімін ұсынуы керек. Бұл ретте тәжірибелік жұмыс өтілі, педагогикалық өтілі және сертификаты бар тестілерді құрастыру курстары ескерілуі тиіс. Барлығы 12 адамнан тұратын топ ұйымдастырылады. Сарапшылардың тізімдерін ЖБТ-ға ұсыну қажет. Тестілерді сараптау мерзімі сәуірден наурызға ауысады.

Практикалық дағдыларды тексеру бойынша біздің кафедраның 4 станцияның атауын өзгерту туралы ұсынысы қарастырылды.

“Клиникалық фармация” және “Радиациялық фармация” курсының бағдарламасын құру ҚазҰМУ мен ОҚММА-ға бекітілген.