Әлихан Бөкейхан мектебінде кездесу және кәсіптік бағдар беру жұмыстары өтті

5 сәуірде “Bolashaq” Академиясының фармацевтикалық пәндер кафедрасының аға оқытушысы К.С. Теміреева осы мектептің түлегі, кейіннен “Bolashaq” Академиясын бітірген, ал қазір Қарағанды медициналық университетінің профессор-ассистенті және PhD докторы Е.А. Төлебаевпен кездесті.

Кездесу барысында жұмыс екі бағытта жүргізілді. Бірінші бөлімде Күмісжан Слямгазиновна және Ерболат Әбибіллайұлымен сұхбат өтті. Оқушылар мамандық таңдау барысында бірқатар сұрақтар қойды. Жалпы мамандықты таңдаудың негізгі бағыттары талқыланды. Ерболат Әбибіллайұлы фармацевтикалық мамандықты таңдау үшін химия және биология пәндерін меңгеру қажеттігін атап өтті.

Осы оқу орнының студенті болып жүрген кезінде ол химия бойынша зертханалық жұмыстар жүргізді, мектепаралық олимпиадаларға қатысып, жүлделі орындарға ие болды. Ол “Bolashaq” Академиясында білікті мамандардан оқығанын, фармацевтика саласының қыр-сырын меңгергенін, оны үздік бітіргенін, медицина университетін бітіргенін, содан кейін докторантураға түскенін айтты. Ерболат оқушыларға, қай мамандықты таңдасаңыз да, сауатты, бәсекеге қабілетті, білікті, білімді маман болыңыз деген кеңесін берді.

Екінші бағыт бойынша студенттердің кәсіби бағдарлануы барысында жұмыс жүргізілді. “Bolashaq” Академиясы туралы бейнероликтер көрсетіліп, ақпараттық буклеттер таратылды. Аға оқытушы Темиреева К.С. “Bolashaq” Академиясын оқытуда білім беру бағдарламаларының бірнеше мамандықтары және оларды қабылдау ережелері бар екенін хабарлады. Ол жастарды еңбекке ынталандыру және оларды дұрыс мамандық таңдауға бағыттау маңызды екенін атап өтті. Ол сондай-ақ мамандықты дұрыс таңдаған студент өзінің қабілеттерін дамытып, жоғары білікті маман болатыны белгілі екенін айтты. Оқушыларды ЖОО-ға құжаттарды қабылдау ережелерімен таныстырды.

Бағдарлама соңында кафедра меңгерушісі Муханбетжанова Нұргүл Рысбекқызы және биология пәнінің мұғалімі Мамбетова Алма Өмірзаққызы сөз сөйлеп, іс-шараға қатысушыларға алғыстары мен тілектерін білдірді.