Әлемнің әртүрлі елдері өкілдерінің этнопсихологиялық ерекшеліктері

2 қарашада “Тұлға плюс” психологиялық клубының отырысы өтті, оған “Педагогика және психология”, “Бастауыш оқытудың педагогикасы мен әдістемесі”, “Шет тілі: екі шет тілі” ББ студенттері, сондай-ақ шақырылған қонақтар мен оқытушылар қатысты.

Клуб отырысын ашқан президент София Хусаинова қазіргі әлемнің күрделі және алуан түрлі, бірақ қызықты екенін атап өтті, өйткені біз бәріміз тарихи тамыры, мәдени коды, ұлттық дәстүрлері бойынша ерекшеленеміз, бұл бүгінгі кездесудің “Әлемнің әртүрлі елдері өкілдерінің этникалық сәйкестігінің психологиялық аспектілері (мәдени ортадағы бейімделу мәселелері)” атты тақырыбын анықтады.

Студенттердің презентациялары әлемнің әртүрлі елдері: Германия, Швеция, Америка, Испания, Жапония, Түркия өкілдерінің этнопсихологиялық ерекшеліктері туралы дербес зерттеулерді қамтыды.

“Қазіргі Германияның этникалық парадокстары” (София Хусаинова, Әсемгүл Жүнісова-ПиП-22-1).

“Швеция мен шведтердің Психо-логикалық ерекшеліктері” (Станислав Юрьевич Смирнов – ЖББ кафедрасының аға оқытушысы).

“Жапония: психологиялық контекстегі этномәдени мұра” (Татьяна Федяева, Элизабет Керимова-ПиП-22-1).

“Американдық өмір салты: арман немесе көңіл қалу” (Мантрова Юлия, Кимлач Махаббат дПМНО-22-1с).

“Испан этносының психологиялық ерекшеліктері: өмір, қуаныш, белсенділік” (Дарья Нуршинова-ПиП-22-1).

“Түркияның этнопсихологиялық ерекшеліктері” (Жанна Құсайынова, Әйгерім Карисова-ПиП-20-1).

Әр түрлі халықтардың этникалық ерекшеліктерін білу олардың “менін”, олардың тарихи тамыры мен құндылық басымдықтарын түсінуге мүмкіндік береді.