Кеңейтілген отырыс

2019 жылы 12 қыркүйекте Достық үйінде Қарағанды облысы Қазақстан халқы Ассамблеясының ғылыми-сараптамалық тобының кеңейтілген отырысы өтті. “Bolashaq” академиясын “Руханият” ҒЗО директоры А. У. Аупенова таныстырды.

Күн тәртібі:

1. Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың “сындарлы қоғамдық диалогты талқылау-Қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі” атты Қазақстан халқына Жолдауы»

2. 2019 жылдың I-III тоқсанында Қарағанды облысының ҚХА ҒСТ атқарылған жұмысы туралы қысқаша сипаттама.

3. Қарағанды облысының “Қазақстан халқының” интерактивті тарихи картасын құру бойынша жүргізіліп жатқан жұмыстар туралы.

4. Қарағанды облысы әкімі аппаратының “Қоғамдық келісім” КММ, “Достық аймағы” қоғамдық журналына ғылыми мәртебе беру мәселесі.

5. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н. Ә. Назарбаевтың қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірліктің қазақстандық моделіне арналған үздік ғылыми жоба байқауының жеңімпаздарын марапаттау.

Бірінші мәселе бойынша Қарағанды облысы ҚХА ҒСТ мүшесі, “Bolashaq” академиясының “Руханият” ҒЗО директоры А. У. Аупенова сөз сөйледі.

Ел Президентінің Қазақстан халқына үндеуінің дәстүрі 1997 жылдан бастап қалыптасты. Онда қоғамды одан әрі дамытудың стратегиялық және тактикалық қадамдары жинақталған. Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың Жолдауы еліміздің өмірінің негізгі бес бағыты бойынша одан арғы іс-қимыл бағдарламасына айналды. Басты бағыттардың бірі-қоғамдық келісімді нығайту, білім беру сапасын арттыру, отбасы және бала институтын қолдау, инклюзивті қоғам құру болып табылады.

Мемлекет басшысы қойған міндеттер практикалық жазықтыққа жатады. Жастардың азаматтық ұстанымына, оның әлеуметтік-саяси белсенділігі мен рухани-адамгершілік бағдарына барлық қойылған міндеттерді іске асыру тағдыры көп жағдайда байланысты. “Bolashaq” академиясының профессор-оқытушылар құрамы студент жастарды шынайы патриотизм рухында тәрбиелеуге ықпал етеді.