Гуманитарлық педагогика клубы студенттерінің “ZHAS ZERTTEUSHI” халықаралық ғылыми-зерттеу жұмыстарының онлайн конкурсына қатысуы

“Педагогика және психология” ғылыми-әдістемелік журналы, Абай атындағы ҚазҰПУ Педагогика және психология кафедрасы, Беларусь мемлекеттік мәдениет және өнер университеті (Минск қ.), “Психологиялық институт” РАҚ ФМБҒМ (Мәскеу қ.), ҚР БҒМ Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығының қолдауымен “Bloomzed.kz” Екінші халықаралық “Zhas zertteushi” ғылыми-зерттеу жұмыстарының байқауын өткізді.

Байқаудың мақсаты-шығармашылық қабілеттерін дамыту, заманауи оқушылар мен студенттер тұлғасының зерттеушілік қасиеттерін қалыптастыруға ықпал ету.

“Zhas zertteushi” оқушылар мен студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстарының халықаралық байқауына “Bolashaq” академиясының мектепке дейінгі және бастауыш оқыту кафедрасының гуманитарлы педагогика клубының студенттері Л.Жампейісова (ғылыми жетекшісі-п. ғ. м., аға оқытушы), меңгерушісі: Голомазова Е.А.) және И. Баширова (ғылыми жетекшісі – п. ғ. м., МДжБО кафедрасының аға оқытушысы. В. В. Бондаренко). қатысты

Барлық конкурстық жұмыстар авторлық мәтіннің кемінде 85% – ы (оның ішінде түпнұсқалығы, заңды қарыз алуы және дәйексөз алуы) қажетті деңгейдегі авторлық, дербес зерттеу болып табылды. Ұйымдастыру комитеті конкурстық жұмыстарды іріктеп қайта тексеру құқығын өзіне қалдырды.

Байқау үш кезеңде өткізілді:

Бірінші кезең (іріктеу, сырттай) – келіп түскен конкурстық жұмыстарды іріктеу, вебинарлар мен консультациялар өткізу.

Екінші кезең (негізгі, сырттай) – үш рет жасырын қатарлас әдіспен рецензиялау (шетелдік рецензент, ҚР ЖОО-ның сыртқы рецензенті, Абай атындағы ҚазҰПУ-дың ішкі рецензенті).

Үшінші кезең (қорытынды, күндізгі-сырттай) –Қорытынды бойынша дөңгелек үстел.

“Bolashaq” академиясының студенттері байқаудың барлық кезеңдерінен лайықты өтті. Жампейісова Лаура (ДОВ-19-1) және Баширова Ильмира (ДОВ-18-1) “ҚР ЖОО студенттері” номинациясы бойынша лауреаттардың дипломдарымен және олардың халықаралық онлайн конкурсқа қатысқандығын растайтын сертификаттармен марапатталды.

Ғылым және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі Проректор Оразбаев Хамит Курентаевич “Bolashaq” Ақакдемия атынан “ZHAS ZERTTEUSHI” халықаралық онлайн ғылыми-зерттеу жұмыстары байқауының лауреаттарын халықаралық жобаға қатысуымен құттықтап, студенттерге ғылыми жетістіктер тілейді.

Гуманистік педагогика орталығының жетекшісі п. ғ. к., доцент Бокижанова Г.К.