“Bolashaq ” академиясына деген сүйіспеншілікпен

Құрметті әріптестер мен студенттер!

Ұжымды 25 жылдығымен шын жүректен құттықтаймын!

Менің кәсіби өмірімнің көп жылдары “Bolashaq” академиясында өтті, сондықтан мен өз естеліктеріме көз жүгіртемін. Бұл айтуға тұрарлық естелік.

Жиырма жыл бұрын, мен Қарағандының “Болашақ” өзекті білім беру институтына “судай жаңа” ғылым кандидаты ретінде келгенімде, бұл жоғары оқу орны менің екінші үйім болады деп болжай да алмадым. Сол 2000 жылғы 28 тамыз күні парасатты да кішіпейіл  жас ректор Дулатбеков Нұрлан Орынбасарұлы, әлі есімде,  бес минут ішінде мені “Bolashaq” дәл маған жұмыс істейтін жер екендігіне сендірді. Әрине, менде алаңдаушылық пен қобалжушылық болды, өйткені 11 жыл бойы мен ірі мемлекеттік университеттерде жұмыс істедім, сондықтан жеке университеттегі жұмыс маған белгісіз және жаңа нәрсе болды. Ректордың сөздері аталы сөздей  болды. Аталған жоғары оқу орнында мен жаратылыстану және жалпы білім беру пәндері кафедрасының доценті лауазымынан бастап, мансаптық өсудің барлық сатыларынан өттім: ғылыми хатшы, гуманитарлық-педагогикалық факультеттің деканы, педагогика және психология кафедрасының профессоры, оқу-әдістемелік жұмыс жөніндегі проректор, педагогикалық салонның жетекшісі, университет Сенатының мүшесі, Ғылыми жұмыс және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор.

Менің жұмыс өтілімде көрсетілгендей   үш ай бойы мен университеттен кетіп қалдым, бірақ өкініп, қайтып оралдым.

25 жыл ішінде біздің Академияда көптеген жақсы жағдайлар болды. ЖОО ұйымдастыру түрі өзгерді: институт-университет-академия. Ұжымдық ортада өзгерістер болып жатты: бір адамдар  ұжымнан ауысып жатса, орнына басқа адамдар орналасып жатты.

Менің ең алдымен айтқым келетіні: университет – бұл, ең алдымен, адамдар!!! “Bolashaq” ұжымы бірегей. Ол нағыз тірі организм сияқты, не өз қатарына сіңіріп алады, не онымен тіл табыспайды.

Көптеген көрнекті тұлғалармен, білікті мамандармен, харизматикалық тұлғалармен қызметтес болдық. Мен сүйікті әріптестерімнің көбінің аттарын тізімдеп айта аламын, бірақ біреуді кездейсоқ ұмытып кетемін бе деп қорқамын. Осы мерейтоймен құттықтап  барлығын ыстық құшағыма алғым келеді. Университет дамыды, оның студенттері, оқытушылары, қызметкерлері бірге дамыды.

Менің сүйікті студенттеріме біздің бірлескен сабақтарымыз бен кәсіби қарым-қатынасымыздың баға жетпес тәжірибесі үшін алғыс айтқым келеді. Дәріс оқи отырып, мен де сіздерден сабақ алдым және кәсіби маман ретінде өстім.Бәрі дерлік менің есімде, мен оларды жақсы көремін және бұл ыстық ықылас өзара сыйластық кепілі деп сенемін!

Құрметті және сүйікті студенттерім, мен сіздердің есімдеріңізді көптеп тізімдей аламын. Сіздер менің есімдесіздер  және оны мақтан тұтамын. Мен сіздердің әрқайсыңызбен өмірде, жұмыста, кейде әлеуметтік желілерде жиі кездесемін. 25 жыл ішінде “Bolashaq” студенттер мен педагогтар ұжымы өзара түсіністік, өзара қолдау және үйлесімділіктің бірегей атмосферасын жасады.

Академия ғимаратына кірер алдында ” ЖОО-бұл біздің екінші үйіміз!” деген мақтаныш сезімі туындайды.Мұнда олар сізді түсінеді, қолдайды, сізге қамқорлық жасайды және сізге ыңғайлы болу үшін бәрін жасайды. Мұнда олар тек мамандықтарды ғана емес, сауатты маман болуды, дамуға және өсуге ұмтылуды үйретеді. “Болашак” адамдарды әлеммен үйлесімді өмір сүруді үйретеді. Мен жоғары оқу орнының дәстүрлері сақталып, ұрпақтан-ұрпаққа жалғаса беруін қалаймын

.Маған әртүрлі жобалар мен міндеттерді жүзеге асыру үшін көмек көрсеткен барлық адамдарға алғыс айтамын! Әріптестеріме ұмытылмас дәрістері, ректораттардағы белсенді және өзекті мәселелер, ғылыми кеңестердегі пікірталастар мен полемикалар, конференциялар мен симпозиумдардың мазмұнды баяндамалары, демалыстағы от жағудағы әндер және көңілді корпоративтердегі жарқын музыкалық нөмірлер үшін алғысымды білдіремін! Жеке қиындықтар мен қиын кезеңдерде қолдау көрсеткендеріңіз үшін рахмет.

Мереке құтты болсын, туған ЖОО! Мереке құтты болсын, сүйікті ұжым!

Барлық мақсаттар орындалсын! Амандық, табыс және жетістіктер болсын! Баршаңызға зор денсаулық пен бақыт тілеймін!

Bolashaq” Академиясына сүйіспеншілікпен Смолькина Татьяна-Максим Танк атындағы Беларусь мемлекеттік педагогикалық университетінің Халықаралық ынтымақтастық басқармасы