Біздің студенттер – үздік!

Біздің Академия әрқашан талантты және болашағынан үміт күттіретін студенттермен және түлектермен танымал болды. Биылғы жылы да бізді студенттер жетістіктерімен қуантуда. Осы орайда біз Әділ Тілеубердиновтан сұхбат алдық (Ю-21-1). Әділ небәрі 18 жаста, бірақ бұл оның спортта жоғары нәтижелерге жетуіне кедергі болмады. Ол 8 жасынан бастап қоян-қолтық ұрыспен айналысады. Қоян – қолтық ұрыс-арнайы күрес әдістерін, соққы техникасын қолдана отырып, қатал физикалық күшті ұтымды пайдалану. Қоян – қолтық ұрыс жер бетіндегі ең көне спорт түрі деп санауға болады, өйткені ол адамзат дамуының басында пайда болды және онымен ежелгі дәуірден бүгінгі күнге дейін дамыды. Бұл әмбебап құрал адамзатқа жаулардан қорғану, жеке басымдықтың дәлелі және күш, ептілік, төзімділік сияқты табиғи қасиеттерді жақсартуға мүмкіндік беретін пайдалы да көңілді болып табылады. 1986 жылы қоян – қолтық ұрыс спорттық тәртіп ретінде танылды. Сонымен, ол қандай нәтижелерге қол жеткізді? Ол өте жоғары нәтижелерге қол жеткізді. Олардың бірнешеуіне мысал келтіре кетсек, 2019 жылғы Әлем чемпионы , қоян-қолтық ұрыстан Қазақстанның 2 дүркін чемпионы, FCF-MMA бойынша Қазақстанның күміс чемпионы және тағы басқаларын атауға болады. Адиль және оның жетістіктері туралы толығырақ ақпаратты “Лимонад” журналында жарияланады.