“Bolashaq” Студенттік Республикасының және “Руханият” ҒЗО ынтымақтастығы”

2019 жылы 21 қазанда “Bolashaq” Студенттік Үкіметінің кезекті отырысы “Руханият” ғылыми-зерттеу орталығының директоры А. У. Аупенованың қатысуымен өткізілді. Қоғамның қазіргі даму кезеңінде тарих, саясаттану, әлеуметтану, философия, психология, мәдениеттану, дінтану, лингвистика, экономика, менеджмент, кәсіпкерлік және инновациялар бойынша студенттерге толыққанды білім беру үшін жағдай жасалған.

Білім және ғылым министрлігі жанынан құрылған алдын ала арнайы комиссия еліміздің барлық білім беру мекемелерінен түскен 800-ге жуық ұсынысты қарады. Жобаға енген оқулықтарды таңдау кезінде бірқатар талаптар ескерілді. :

Біріншіден, оқулық әлемнің 100 үздік университеттерінің оқу бағдарламасына енгізілуі тиіс.

Екіншіден, кітап кемінде үш рет, соңғы басылым – соңғы 3 жылда басылып шығарылуы тиіс.

Үшіншіден, оқулықтың мазмұны бейтарап болуы керек.

Төртіншіден, оқулықта әртүрлі интерактивті қосымшалар мен видеолекциялардың, онлайн-курстардың болуы ескеріледі.

Қазіргі уақытта 100 жаңа оқулықтың 48-і қазақ тіліне аударылды және олармен “Bolashaq”академиясының кітапханасында танысуға болады.

Кез келген адам сайтта кері байланыс арқылы оқулықтарды қазақ тіліне аудару бойынша өз ұсыныстарын енгізе алады https://100kitap.kz немесе Facebook әлеуметтік желісіндегі Ұлттық аударма бюросының жеке бетінде хат жазу. Ұсыныс оқулықты белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеретін арнайы комиссияның қарауына жіберіледі.

Бұл кездесудің нәтижесі “Bolashaq” Студенттік Республикасы мен “Bolashaq” академиясының “Руханият”ғылыми-зерттеу орталығы арасында бірлескен қызмет орнату бойынша байланысты кеңейту болды.